Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności Smart City

 • Człowiek w centrum miasta inteligentnego - podsumowanie Konferencji "HUMAN SMART CITIES"

  Inforgrafika - Slajd z Konferencji
  W dniach 21-22 listopada 2023 r. odbyła się dwudniowa konferencja podsumowująca konkurs "HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców", zorganizowana przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Wydarzenie miało miejsce w Warszawie i zgromadziło przedstawicieli różnych miast i instytucji, którzy aktywnie uczestniczyli w debatach na temat inteligentnych miast i roli społeczności lokalnych w ich kształtowaniu.
  Data publikacji: 23-11-2023 11:36
 • Split - miasto, które łączy tradycję z innowacją

  Split - miasto, które łączy tradycję z innowacją
  Split to nie tylko piękne zabytki, urokliwe plaże i smaczna kuchnia. To także miasto, które idzie z duchem czasu i wykorzystuje nowoczesne technologie do poprawy jakości życia swoich mieszkańców i turystów. Dzięki aplikacji #SmartCitySplit, stworzonej we współpracy z chorwackim oddziałem firmy telekomunikacyjnej T-Mobile, Split stał się jednym z najbardziej inteligentnych miast w Europie.
  Data publikacji: 19-11-2023 16:46
 • Otwarte dane wspierają rozwój inteligentnych miast

  Otwarte dane wspierają rozwój inteligentnych miast
  Współczesne wyzwania związane z urbanizacją, postępem technologicznym i rosnącymi potrzebami społecznymi skłaniają miasta do inwestycji w inteligentne rozwiązania, tworząc tzw. smart cities. Osiągane dzięki nim korzyści obejmują poprawę jakości życia mieszkańców i uczynienie przestrzeni miejskiej bardziej przyjazną. Kluczową rolę w tym procesie odgrywają dane, które są gromadzone z różnych źródeł, takich jak czujniki, mierniki czy kamery, a następnie udostępniane w portalach danych.
  Data publikacji: 16-11-2023 14:36
 • Konferencja podsumowująca konkurs "HUMAN SMART CITIES"

  Brak opisu obrazka
  Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej organizuje konferencję podsumowującą konkurs "HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców", która odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2023 r. w Warszawie.
  Data publikacji: 15-11-2023 12:13
 • XVII edycja Smart City Forum w Warszawie – 20-21 listopada

  Brak opisu obrazka
  W dniach 20-21 listopada br. odbędzie się XVII edycja Smart City Forum, najważniejszego kongresu w Polsce poświęconego funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Wydarzenie, goszczące ekspertów z różnych dziedzin, administrację rządową i samorządową, oraz przedstawicieli biznesu, odbędzie się w The Westin Warsaw Hotel.
  Data publikacji: 15-11-2023 10:21
 • Przemyśl jest PRZE!-dsiębiorczy - uczniowie prowadzą wirtualne firmy

  Uczniowie podczas zajęć realizowanych w ramach przedsięwzięcia pn. Przemyśl jest PRZE!-dsiebiorczy"
  Dzięki wsparciu funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz środków budżetu państwa, nasze miasto prężnie rozwija projekt "Razem Zmieniamy Przemyśl". Jednym z jego ważnych elementów jest trzecia edycja przedsięwzięcia "Przemyśl jest PRZE!-dsiębiorczy", które cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów z siedmiu przemyskich szkół ponadpodstawowych.
  Data publikacji: 14-11-2023 07:19
 • Przemyśl(any) System Informacyjny odpowiedzią na potrzeby mieszkańców

  Zrzut ekranu - grafika ilustracyjna z filmu o funkcjach PSI
  Przemyśl(any) System Informacyjny to jedno z tych przedsięwzięć projektu "Razem Zmieniamy Przemyśl", które odnosi się do obecności naszego miasta w internecie i sposobu komunikowania się z naszymi mieszkańcami i turystami. PSI To system, który pozwala na wzrost dostępności użytkowników o szczególnych potrzebach i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Jego zastosowanie zostało bezpośrednio powiązane z opracowaniem Miejskich Standardów Dostępności - zgodnych z regulacjami prawnymi obowiązującymi zarówno w Unii Europejskiej, jak i w Polsce. Oceńcie zastosowanie tych narzędzi zapoznając się z nowymi rozwiązaniami na naszym nowym portalu miejskim oraz jednostek miejskich.
  Data publikacji: 20-10-2023 18:48
 • Portal Otwartych Danych Miejskich już dostępny!

  Brak opisu obrazka
  W sierpniu Miasto Przemyśl zakończyło realizację projektu "Razem zmieniamy Przemyśl" poprzez wprowadzenie nowego narzędzia, które będzie miało ogromne znaczenie dla wszystkich mieszkańców. Chcielibyśmy przedstawić Wam nasz Portal Otwartych Danych Miejskich, który otwiera drzwi do fascynującego świata informacji publicznych, dostępnych dla każdego.
  Data publikacji: 07-10-2023 19:29
 • Kampania społeczna pierwsze kroki w (Cyber)Świecie

  Brak opisu obrazka
  Kampania ma charakter informacyjno-edukacyjny, skierowana jest do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym. Jej celem jest ograniczenie używania urządzeń cyfrowych przez małe dzieci, zwłaszcza bez kontroli i asysty dorosłych. Działania kampanii nie zmierzają do zablokowania kontaktów małych dzieci z cyberświatem w ogóle. Celem jest propagowanie takich zasad i wzorów, które służą bezpiecznemu i kreatywnemu używaniu cybermediów przez dzieci.
  Data publikacji: 27-06-2023 14:24
 • Podsumowanie wizyty studyjnej w Helsinkach

  Helsinki (fot. R. Porada)
  W dniach od 7 do 9 lutego br. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zorganizowało wizytę studyjną dla przedstawicieli polskich samorządów realizujących projekty w ramach konkursu dla samorządów „Human Smart Cities - miasta współtworzone przez mieszkańców”. Miejscem wyjazdu studyjnego była stolica Finlandii miasto Helsinki.
  Data publikacji: 13-02-2023 12:16