9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Piekną i Bestię" przemyskiego Koralika zobaczyła niemiecka młodzież

Zespół Taneczny „Koralik” z Centrum Kulturalnego w Przemyślu po raz 19 uczestniczył gościnnie w Międzynarodowym Festiwalu „Spotkania na Granicy”, który odbył się w dniach 18 –27października 2019 w niemieckim mieście Bexbach i Gersheim pod hasłem „Europa krajem bajek”.

„Koralik” zaprezentował się w widowisku tanecznym „Piękna i Bestia”, które obejrzało ponad 800 dzieci i młodzieży z Bexbach i okolic. Spektakl zachwycił niemiecką publiczność wspaniałym tańcem, choreografią, zafascynował też kostiumami i pełną wyrazu muzyką, dlatego też brawom nie było końca, a zespół bisował wielokrotnie. Choreografię do widowiska przygotowała Dorota Pantuła-Ferlejko, scenografię i rekwizyty wykonała Halina Paszkowska, kostiumy uszyła Anna Cieszkowska, nad światłem i dźwiękiem czuwał Ireneusz Kolaszko.

Finał Piekna i Bestia zdj Ireneusz Kolaszko.jpeg

Koralik za każdym razem przyjmowany jest przez gospodarzy niezwykle serdecznie. Tym razem  41 osobowa grupa w wieku od 11 do 17 lat spotkała się z uczniami szkół w Bexbach, nawiązały się przyjaźnie. Wspólnie z uczniami niemieckimi zwiedzili najstarszy Teatr w Saarbrücken oraz Galerię Sztuki Współczesnej oraz Homburg. Dodatkową atrakcją był pobyt w Boulder Olump na ściance wspinaczkowej w Bexbach.

Teatr Saarbrucken Dorota Pantuła Ferlejko.jpeg

Odbyły się też liczne spotkania z młodzieżą niemiecką, takie jak wyjście w góry, wizyta w gospodarstwie bio w Ommersheim, w pasiece, ognisko. Duże powodzenie miał Flash mob zatańczony przez Koralik w Gersheim.

 

 

Organizatorami byli: Gaby Schwartz, dyrektorka Gesamtschule w Bexbach oraz inicjator festiwalu Hans Bollinger, niemiecki pedagog z Gersheim.

Pobyt w Niemczech został częściowo dofinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej – Deutsch-Polnisches Jugendwerk.

tekst: Dorota Pantuła-Ferlejko Centrum Kulturalne w Przemyślu

zdjęcia: Dorota Pantuła-Ferlejko, Ireneusz Kolaszko

publikacja: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 06-11-2019 15:12
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 07-11-2019 08:12