19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Koncert promujący trzecią płytę zespołu "Krajka" z Przemyśla - ZAPROSZENIE

W najbliższą sobotę, 9 listopada o godzinie 18:00 w Domu Ukraińskim w Przemyślu (ul. Tadeusza Kościuszki 5) odbędzie się koncert promujący trzecią płytę zespołu "Krajka" z Przemyśla*.

 

Krążek nosi nazwę "Bywajcie zdrowi! Бувайте здорові". Podobnie jak przy produkcji dwóch poprzednich płyt ("Krajka w gościach" oraz "Krajka w domu") również w nagraniu trzeciego krążka udział wzięła Kapela Serhija Ochrimczuka z Kijowa, która składa się z  najwyższej klasy instrumentalistów zajmujących się na co dzień rekonstrukcją muzyki tradycyjnej. 

 

Zapraszamy!

 

mniejszy_plakatdruk Krajka 3.png

 

Zespół śpiewu ludowego "Krajka" istnieje od listopada 2011 roku i działa przy Związku Ukraińców w Polsce w Przemyślu. Jego kierownikiem i opiekunem artystycznym jest Tatiana Nakonieczna z Przemyśla. Zespół tworzą studenci (wcześniej uczniowie), absolwenci zespołu szkół z ukraińskim językiem nauczania im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu.

 

W czasie swojej artystycznej działalności "Krajka" z Przemyśla występowała między innymi z legendarnymi zespołami "Chorea Kozacka" i "Drewo". Zespół występował na prestiżowym międzynarodowym festiwalu "Najstarsze pieśni Europy" w Lublinie. Dał również godzinny koncert na żywo w Radiu Rzeszów. Wydana w 2015 r. płyta "Krajka w gościach" zajęła III miejsce w konkursie Polskiego Radia "Fonogram Źródeł" na najlepszą płytę z muzyką ludową wydaną w Polsce. Za płytę "Krajka w domu" artyści otrzymali wyróżnienie w tym samym konkursie w 2016 r. 

 

W koncercie promującym trzecią płytę wezmą udział: "Krajka", "Kapela Serhija Ochrimczuka" i legendarny bandurzysta Taras Kompaniczenko.

 

Krajka_fot_ Aleksandra_Rózga gł.jpegfot. Aleksandra Rózga

 

Wydanie płyty jest dofinansowane ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych, a nagranie materiału było zrealizowane w ramach programu "Kultura - Interwencje 2017" (program Narodowego Centrum Kultury). Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

*Bilety 20 zł i 10 zł (uczniowie i studenci)

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-11-2019 15:15
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 05-11-2019 11:16