13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Troje laureatów Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Przemyśla. Gratulujemy!

Na początku lipca tego roku, zgodnie z tradycją, zaprosiliśmy wszystkie osoby, zajmujące się twórczością artystyczną na terenie naszego miasta, w dziedzinie literatury, sztuk plastycznych, muzyki i tańca oraz teatru i filmu, do składania wniosków o Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Przemyśla.

 

3 października br. w Urzędzie Miejskim odbyło się posiedzenie Komisji ds. wytypowania stypendystów. Komisja obradowała w składzie: Wojciech Bakun – Prezydent Miasta Przemyśla – w roli przewodniczącego komisji, Ewa Sawicka – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu, Jerzy Krużel -  Przewodniczący Komisji Kultury Rady Miejskiej w Przemyślu, Grażyna Stojak -  członek Komisji Kultury Rady Miejskiej w Przemyślu oraz Janusz Łukasiewicz – Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu

 

 

 

 

Na naszą prośbę o złożenie wniosku odpowiedziało 14 artystów, ale wnioski dwóch z nich zostały odrzucone z powodu braków formalnych. Po długich i burzliwych obradach, komisja zdecydowała, iż tegoroczne Stypendium Twórcze Prezydenta Miasta Przemyśla powędruje do trzech wyjątkowo utalentowanych osób.

 

Stypendyści_2019_fot_A_Czereba (3).jpeg

 

W środę, 30 października odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun wraz z Naczelnikiem Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu Januszem Łukasiewiczem wręczyli stypendia. Laureaci tegorocznego konkursu, otrzymali po pięć tysięcy złotych na realizację swoich małych-wielkich marzeń. Wyróżnieni zostali: Dobrosław Jabłoński – młody, niesamowicie zdolny muzyk, który przeznaczy stypendium na zakup pedalboardu. Maria Gibała – poetka, która niebawem wyda trzeci już tomik swojej poezji oraz Jakub Prachowski (z powodu innych obowiązków nie dotarł na uroczystość) – wokalista, członek zespołu Happy Prince, któremu stypendium Prezydenta Miasta pomoże w realizacji nagrań do teledysku na konkurs Eurovision Song Contest 2020.

 

Stypendyści_2019_fot_A_Czereba (7).jpeg

 

Wszystkim Państwu serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na  kolejne wspaniałe dzieła, sukcesy i występy.

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 31-10-2019 14:26
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 04-11-2019 09:47