12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyślanie do hymnu! Zapraszamy do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego!

11 listopada jest datą szczególną. Tego dnia oddajemy hołd wszystkim tym, którzy nie wahali się poświęcić młodości, marzeń, zdrowia, a często nawet własnego życia dla wolnej Polski. Dla nas – obecnych pokoleń, które mogą dziś żyć w suwerennym, wolnym kraju. Tegoroczne, dwudniowe uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozpoczniemy już 10 listopada. Szczegółowy plan obchodów znajdziecie Państwo na naszej stronie.

 

Jednak to nie wszystko, bowiem Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta – tych najmłodszych oraz młodych duchem w piątek, 8 listopada do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. W samym sercu nadsańskiego grodu o symbolicznej godzinie 11.11 wybrzmią donośnie wszystkie cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W ubiegłym roku (9 listopada 2018) o godzinie 11.11 na przemyskim Rynku blisko półtora tysiąca (!) dzieci i młodzieży przemyskich szkół dla uczczenia naszego narodowego święta zaśpiewało hymn Polski. Czy w tym roku będzie nas więcej? Głośniej? Donośniej?

 

 

  Tak śpiewaliśmy w roku ubiegłym. (fot. A. Czereba)

 

Serdecznie zapraszamy! Na Rynku Starego Miasta zmieścimy się wszyscy! Przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich, rodzice i dziadkowie! Wszyscy pokażmy, jak potrafimy cieszyć się z tego, iż żyjemy w Niepodległej Polsce!

 

8 listopada – godzina 11.11 – Rynek Starego Miasta

Do zobaczenia!

 

fot. A_Czereba (1)a.jpeg

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 31-10-2019 10:59
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 31-10-2019 12:19