9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

342 klp Obrony Terytorialnej Pamięta o Bohaterach

Późnym popołudniem w dniu dzisiejszym żołnierze terytorialnej służby wojskowej na czele z dowódcą przemyskiej kompanii OT ppor. Marcinem Ząbalskim przystąpili do prac porządkowych na kwaterach Żołnierzy Armii Krajowej na Cmentarzu Głównym oraz Zasańskim w Przemyślu w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych.

DSC_0196.jpeg

Prawdopodobnie tradycją stało się, że przemyscy terytorialsi pamiętają o bohaterach w dniach zadumy a przede wszystkim o patronie 34 batalionu lekkiej piechoty mjr Władysławie Koba. Jak powiedział dowódca sekcji st. kpr. Rafał Boryło: „Pamiętajcie, że dzięki Nim dzisiaj mówimy po polsku a Orzeł jest naszym Godłem…  za to zginęli i za to jesteśmy im winni pamięć”

 

 


Zdjęcia: st. szer. Dawid Nikholz 342 klp
Źródło: Rzecznik prasowy 342 klp ppor. Maciej J. Szeremeta
Publikacja: OZK w/m

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl