9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wspólnie kwestujemy na ratowanie zabytków przemyskich cmentarzy

Każdego roku, pierwszego i drugiego dnia listopada członkowie Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu zapraszają wszystkich mieszkańców miasta oraz przyjezdnych odwiedzających przemyskie nekropolie do udziału w Kweście na rzecz ratowania bezcennych zabytkowych obiektów mieszczących się na naszych cmentarzach.

 

Wzorem lat ubiegłych - doroczna kwesta odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla. W rolę wolontariuszy wcielą się jak zwykle m.in.: prezydenci miasta, posłowie na sejm, radni rady miejskiej, artyści i dziennikarze, pracownicy urzędów i instytucji kultury, młodzież i nauczyciele, a także przedstawicie rozmaitych stowarzyszeń i fundacji.

 

Kwesta będzie odbywać się w dniach 1 i 2 listopada br., a wolne datki tradycyjnie zbierane będą na Cmentarzu Głównym oraz na Cmentarzu Zasanie. 

 

Serdecznie zapraszamy.

 

PLAKAT  kwesta2019.jpeg

 

Publikacja: Agata Czereba

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl