15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

XXVII Ogólnopolski Przegląd Plakatu Muzealnego i Ochrony Zabytków

To ważne wydarzenie powraca po dziewięciu latach przerwy, ostatni Ogólnopolski Przegląd Plakatu Muzealnego i Ochrony Zabytków odbył się w 2010 roku. Dzięki temu, że od 2019 roku MNZP jest instytucją kultury współfinansowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, możliwe jest ponowne wpisanie Przeglądu do kalendarza cyklicznych imprez muzealnych. Od tego roku Przegląd organizowany będzie w cyklu trzyletnim.

W roku 2019 mija 50 lat od organizacji I Ogólnopolskiego Przeglądu Plakatu Muzealnego i Ochrony Zabytków. I Ogólnopolski Przegląd Plakatu Muzealnego i Ochrony Zabytków oraz wystawa plakatu zorganizowane w 1969 roku przez Muzeum Ziemi Przemyskiej pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki były pierwszym dorocznym przeglądem połączonym z nagrodzeniem najlepszych prac. Obejmował plakaty wydane w 1968 roku.

przegląd_banerek.jpeg

Celem XXVII Przeglądu Plakatu Muzealnego i Ochrony Zabytków jest ukazanie różnorodności form działalności muzeów i konfrontacja osiągnięć artystycznych w dziedzinie twórczości plakatowej poświęconej muzealnictwu i ochronie zabytków. Ponadto zwrócenie uwagi na stosowanie formy wizualnej w upowszechnianiu kultury. Przegląd obejmuje plakaty dotyczące muzealnictwa i ochrony zabytków powstałe w latach 2010-2018.

Termin zgłaszania prac mija 31 października. Przegląd, to także konkurs, w którym przewidziano nagrody finansowe - I nagroda - 10 tys. zł, II nagroda - 7 tys. zł, III nagroda - 5 tys. zł.

W przyszłym roku ukaże się także album z dziełami zakwalifikowanymi do udziału w przeglądzie.

PDFRegulamin Przeglądu.pdf

publikacja: Witold Wołczyk

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 25-10-2019 13:46