8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Polskie dworce bez tajemnic. Odkryj kolejową perłę Przemyśla

Już w najbliższą sobotę, 26 października br. Fundacja Grupy PKP zaprasza na drugi spacer, który odbędzie się w ramach bezpłatnych wycieczek po dworcach kolejowych w Polsce. To najlepsza okazja, by poznać pięć głównych dworców kolejowych od zupełnie innej strony. W tym roku będziemy zwiedzać takie obiekty jak Dworzec Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki, Łódź Fabryczna, Gdynia Główna, Przemyśl Główny i Wrocław Główny. Zapraszam do wzięcia udziału w wyjątkowych wycieczkach! 

 


Polskie dworce bez tajemnic

Czy wiecie, że z dworca kolejowego Przemyśl Główny odjeżdżają pociągi w najdłuższą trasę po Polsce, aż do woj. zachodniopomorskiego do Świnoujścia, pokonując blisko 1000 km? Ta i wiele innych ciekawostek zostanie przekazanych przez przewodników podczas spacerów po dworcach kolejowych.

 

Miłośników architektury, sztuki i kolei zapraszamy do udziału w wycieczce po dworcu kolejowym Przemyśl Główny z udziałem wykwalifikowanego przewodnika turystycznego. Bez pośpiechu, bez stania w kolejce, bez oczekiwania na przyjazd lub odjazd pociągu. Spotykamy się specjalnie na dworcach kolejowych, by po nich spacerować, a także odkrywać ich tajemnice i ciekawostki. Fundacja Grupy PKP otworzyła 12 października 2019 r. kolejny cykl bezpłatnych wycieczek z przewodnikiem.  Zwiedzać obiekty będzie można w kilku turach, więc jeśli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć 26 października, to nic straconego, zapraszamy w innym terminie.

 

przemysl_zewnatrz_wybrane__11a1271.jpeg

 

 

Cały harmonogram przedstawia się następująco:

  • Dworzec Przemyśl Główny:

 

12 października (godz. 10.00 – 12.00 / 12.00 – 14.00)

  • 26 października (godz. 10.00 – 12.00 / 12.00 – 14.00)

16 listopada (godz. 10.00 – 12.00 / 12.00 – 14.00)

Przewodnik: Grzegorz Hop

 

Wydarzenie na Facebooku.

 

wycieczki po dworcach - wydarzenie - Przemyśl.png

 


Zapisz się na zwiedzanie

Zainteresowani udziałem w wycieczkach powinni wysyłać zgłoszenia na adres: przewodnikdc@pkp.pl. Liczba miejsc na poszczególne terminy jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa w jednym spacerze może wziąć udział maksymalnie 30 osób. Znakiem rozpoznawczym przewodnika będzie charakterystyczna czapka z napisem „Fundacja Grupy PKP”.

 

 

Idea zwiedzania

Fundacja Grupy PKP poprzez swoją działalność związaną z tradycją oraz historią kolejnictwa wspiera popularyzację sztuki, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Jedną z podjętych przez nią inicjatyw jest organizowanie spacerów po dworcach. Idea zrodziła się w lipcu 2017 roku, kiedy to Fundacja uruchomiła w Warszawie pierwszy cykl wycieczek oraz szkolenia dla przewodników miejskich „Kolejowe perły architektury modernizmu – dworce na linii średnicowej”. W tym roku przypada już 3. edycja wycieczek.

 

Serdecznie zapraszamy całe rodziny, fanów kolei, bądź wszystkich zainteresowanych historią dworców kolejowych, gdyż każdy znajdzie coś dla siebie. Na zwiedzających czekają również unikatowe znaczki turystyczne.

 

przemysl_wnetrza_wybrane__11a1053-hdr.jpeg

 

Publikacja: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 24-10-2019 12:22
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 24-10-2019 12:36