9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Z cyklu CK JAZZ: Dominik Bukowski Quartet "Transatlantyk"

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa 30 października o godzinie 19:00 do klubu Piwnice Centrum Kulturalnego w Przemyślu na koncert zespołu Dominik Bukowski Quartet. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu CK JAZZ.

 

dominik_bukowski_quartet_gł.jpeg

 

Projekt „Transatlantyk” to próba wyrażenia poprzez muzykę jazzową emocji i doświadczeń związanych z polską emigracją. Smutek połączony z radością, nadzieja, strach czy tęsknota przedstawione są w poszczególnych utworach, specjalnie napisanych dla tego projektu. Poruszony jest tu również problem twórcy na emigracji, jego zmagania się z procesem tworzenia na obcej ziemi, co ilustrują cytaty pisarzy takich jak Witold Gombrowicz czy Sławomir Mrożek. W repertuarze znajduje się kompozycja Andrzeja Panufnika pt. „Dreamscape”, o dzisiejszej emigracji opowiada także troje Polaków, którzy wyjechali z różnych przyczyn z kraju. W jednym z utworów opiszą własne emocje i przeżycia.

 

 

Zapraszamy!
 

dominik_bukowski_quartet_plakat_2019.jpeg

 

Organizator: Centrum Kulturalne w Przemyślu.  

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie CK (ul. Konarskiego 9).

 

Źródło: ck.przemysl.pl

Publikacja: Agata Czereba

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl