-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Lwowscy rowerzyści zakończyli w Przemyślu sezon

20 października 2019 r. Przemyska Grupa Rowerowa gościła grupę 42 rowerzystów ze Lwowa. Ukraińscy rowerzyści, korzystając z uroków „złotej polskiej jesieni” w naszym mieście, postanowili zakończyć sezon.

DSCN0310.jpeg

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 7:00 na przejściu granicznym w Medyce skąd przedstawiciele PGR poprowadzili barwny peleton do Siedlisk. Tam lwowscy rowerzyści zwiedzili Fort XV Borek i Fort I Salis Soglio. Dalej peleton skierował się bezpośrednio do Przemyśla. Na dobry początek turyści zachwycili się jesienną scenerią Pałacu Lubomirskich. Kolejno zwiedzili Kopiec Tatarski – obowiązkowo każdy zaliczył zjazd na torze saneczkowym, Zamek Kazimierzowski, okolice przemyskiego Rynku i taras widokowy na Winnej Górze. Jednym z przyjemniejszych momentów spotkania był krótki biwak nad Sanem w okolicach kładki rowerowej.

DSCN0385.jpeg

Niestety w październiku dzień szybko się kończy i w godzinach popołudniowych turyści naładowani pozytywną energią, po przejechaniu blisko 70 km po naszych drogach, wrócili do Lwowa.

DSCN0405.jpeg

Było to pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie tych grup rowerowych. Na uznanie zasługują szczególnie Ci, którzy w Polsce nie byli ani razu, a pokonali turystyczne szlaki z ogromnym zapałem. Sprawdziło się hasło promujące nasze miasto – „Twierdza Przemyśl – tak wiele do zdobycia”. Rowerzyści zwiedzili wiele, ale równie wiele pozostało do zdobycia.

Przemyska Grupa Rowerowa

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 22-10-2019 12:13