17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sentymentalny powrót do lat 80. – Sztywny Pal Azji kolejną gwiazdą Artystycznej Jesieni na Zamku

Sztywny Pal Azji to legenda polskiej muzyki rockowej, która największą popularność zyskała w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Pierwszy sukces odniosła na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku, gdzie zespół prezentował styl popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Grupa zakwalifikowała się do „złotej dziesiątki”, a piosenka „Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później premierę miała debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Europa i Azja”. Największe przeboje pochodzące z tego albumu, „Spotkanie z...” oraz „Wieża radości, wieża samotności” bardzo szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego.

 

Sztywny Pal Azji (13).jpegAkustyczny koncert w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego pokazał, że zespół wciąż jest wielki. Wyśmienita forma muzyków udzieliła się widowni, która w znakomity sposób odbierała, a właściwie współtworzyła klimatyczny, pełen pozytywnej energii koncert. Wspólne śpiewanie, oklaski na stojąco i bisy pokazały,  że przemyska publiczność też jest w świetnej formie. Tego wieczoru moc była w każdym zamkowym zakątku. Kto nie był niech żałuje.

 

Sztywny Pal Azji (14).jpeg


Niebanalne teksty artykułowane szczerym przekazem, bogactwo dźwięków, nowe aranżacje największych przebojów zespołu stworzyły niepowtarzalny klimat przywracając niektórym wspomnienia z lat szkolnych. Sztywny Pal Azji zaprezentował również nowe piosenki. Były one swoistą, „aromatyczną przyprawą” do tego wspomnieniowego, muzycznego tortu.

 

 

 Skład zespołu:
Leszek Nowak - vocal, piano
Jarosław Kisiński - gitara, chórki
Paweł Nazimek - bas
Zbyszek Ciaputa - perkusja
Wojtek Wołyniak - gitara, klawisze, samplery
Krystian "Carlos" Różycki - gitara, chórki, instr. perkusyjneTomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

publikacja: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 21-10-2019 11:50
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 21-10-2019 11:51