18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ekologicznie na scenie Zamku

Edukacja ekologiczna jest ważna dla nas wszystkich, jednak najlepiej świadomość konieczności ochrony naszego środowiska najlepiej rozwijać od najmłodszych lat. Urzędnicy z przemyskiego magistratu zajmujący się ochroną środowiska wiedzą to i dlatego po raz kolejny zaprosili 18 października najmłodszych przemyślan do udziału w spektaklu teatralnym, który w sposób zabawny, roztańczony i rozśpiewany uczy dzieci z przedszkoli i szkół co to jest ekologia, jak segregować śmieci, co robić aby nasze najbliższe otoczenie nie zostało skażone przez człowieka. A ten piękny, interaktywny spektakl pt. "Bukiet Kwiatów" na scenie Zamku Kazimierzowskiego zaprezentował krakowski Teatr Kultureska.

Poznajcie Stokrotkę, Różyczkę i Kaktusa. Te postacie poprowadziły dzieci i ich opiekunów przez świat ekologii w trzech przedstawieniach pełnych pięknej muzyki, ruchu i animacji. To było 60 minut dobrej zabawy z pełnymi energii bohaterami spektaklu. Spektakl porusza ekologiczne tematy, takie jak: recykling, segregacja odpadów i prawidłowe nawyki ekologiczne. Dzieci w śpiewający sposób powtarzały zasady segregacji i uczyły się, jakie surowce możemy ponownie przetwarzać. Najmłodsi uczyli się, jak żyć ekologicznie i jak dobrze się bawić!

fot_W_Wolczyk_bukiet_4.jpeg

Przedstawienie przygotowane jest w konwencji show, pełnego muzyki, zabaw i interakcji z dziećmi. W spektaklu wykorzystywane są tylko autorskie utwory muzyczne Teatru Kultureska.

 

 

publikacja i zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 18-10-2019 12:51