9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapalmy znicze w Niżankowicach

1 listopada, dzień kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich, już blisko. Przy wielu polskich mogiłach mogą jednak nie zapłonąć znicze, a chce to zmienić Stowarzyszenie Linia 102.pl. Jego członkowie po raz czwarty organizują akcję społeczną "Zapalmy znicze w Niżankowicach" i zapraszają do udziału w niej wszystkich chętnych.

Społecznicy zbierają znicze i chcą zakupić z darowizn znicze, aby zapalić je na mogiłach braci kolejarzy, Polaków i ich rodzin spoczywających na obczyźnie w Niżankowicach (Ukraina).

Dzięki PKP Polskie Linie Kolejowe SA oraz polskiej Straży Granicznej i Urzędowi Celnemu, jak i Obwodowej administracji państwowej ze Lwowa oraz Straży Granicznej i Urzędowi Celny Ukrainy po raz 14 możemy pojechać naszymi drezynkami Stowarzyszenia linia102.pl przez nieczynne przejście kolejowe Malhowice - Niżankowice. Przez przejście kolejowe, którego nie ma na mapach Europy i Świata. A MY pojedziemy ze ZNICZAMI 25 października br. - piszą w swoim apelu członkowie Stowarzyszenia. 

Znicze odbierane są osobiście przez linia102.pl w Przemyślu przy ul. Mickiewicza, przyjmowane są także darowizny, za które komisyjnie zakupione zostaną znicze.
Jeśli chcecie Państwo nam pomóc, to zapraszamy do wspólnej akcji społecznej : "Zapalmy znicze na mogiłach w Niżankowicach".


Numer konta : 98 1930 1318 2740 0727 1263 0001

znicze_Niżankowice.jpeg

publikacja: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 18-10-2019 11:10