22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Co? Gdzie? Kiedy? – czyli przedstawiamy kilka pomysłów na nadchodzący weekend w Przemyślu

Nastała piękna, polska złota jesień. Spadające pod stopy liście, mienią się feerią barw, a w promieniach słońca ich żółć, czerwień i brąz wydają się jeszcze piękniejsze, niż w rzeczywistości.

Fakt - Ostatnimi czasy pogoda nas rozpieszcza. Nadchodzący weekend zapowiada się równie sympatycznie, jak minione dni. Bowiem do niepodważalnych walorów, serwowanych nam przez naturę, dochodzi długa lista znakomitych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

 

Tak więc… Jak już wrócicie ze spaceru, nacieszycie się jesiennym słońcem, pobawicie z psem/dzieckiem/przyjaciółmi to wówczas… zaglądnijcie do naszej „ściągi”. W niej znajdziecie listę najciekawszych wydarzeń nadchodzącego weekendu. Jesteśmy pewni, że wśród wielu interesujących propozycji, każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Życzymy mile spędzonego czasu – na łonie natury, a potem na wystawach, spektaklach czy koncertach…

 

 

 

  • PIĄTEK – 18 października 2019 r.

 

► Plakat muzealny ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej – Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej (Plac Berka Joselewicza 1) – wystawa dostępna do 31 października br. - Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

plakat mnzp3.jpeg

 

► „Bukiet Talentów” – niezwyczajny, ekologiczny spektakl dla najmłodszych – Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek – spektakle w godzinach: 9.00, 10.30 i 12.00 - Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

kwiaty1.jpeg

 

► Przemyśl to z Marianem – finał projektu -  Stowarzyszenie Kreatywna Pozytywka razem z uczniami szkół średnich stworzyła mural metodą mozaiki ceramicznej, która zostanie zawieszona przy Muzeum Historii Miasta Przemyśla  (Rynek 9) - Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

Przemyśl to z Marianem.jpeg

 

► Święto Batalionowe – podhalańczycy zapraszają do wspólnego świętowania – Zamek w Krasiczynie - Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

5bsp Krasiczyn.jpeg

 

► ZAGI dla PSONI – wyjątkowe wydarzenie muzyczne w szczytnym celu - godzina 18.00 - Centrum Kulturalne w Przemyślu (ul. Konarskiego 9) – Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

zagi.jpeg

 

 

  • SOBOTA – 19 października 2019 r.

 

► Legenda polskiego rocka akustycznie - Sztywny Pal Azji już w październiku na Zamku Kazimierzowskim – Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek – godzina 19.00 - Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

pazdziernika-2019-plakat-Sztywny-P_835_x_1350.jpeg

 

► Dwa pokolenia, jedna wystawa. Wspólna miłość do kolorów – zaproszenie na wernisaż - Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek – godzina 17.00 - Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

11-10-2019-wystawa-małgorzata-Pięta-plakacik.jpeg

 

► Urodziny Galerii Sanowej – koncert Sylwii Grzeszczak – Galeria Sanowa (ul. Brudzewskiego 1) – godzina 18.00 - Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

sanowa.jpeg

 

► Kajakiem, Optimistem po Sanie - Przystań Wodna w Przemyślu – w godzinach od 12.00 do 16.00 - Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

2.jpeg

 

 

  • NIEDZIELA – 20 października 2020 r.

 

► "Halka" Stanisława Moniuszki na deskach Centrum Kulturalnego - o godzinie 18.00 na deskach Centrum Kulturalnego w Przemyślu (ul. Konarskiego 9) wystawiony zostanie spektakl operowy "Halka" Stanisława Moniuszki w reżyserii Sabiny Zapiór - Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

halka_plakat_2019_b.jpeg

 

► Przemyska Giełda Staroci - w godzinach od 7.00 do 13.00 - I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu (ul. Słowackiego 21) - Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

giełda.jpeg

 

► Wyjątkowy recital w krasiczyńskim Zamku - godzina 17.00 - recital piosenek w wykonaniu: Ewy Kuklińskiej/ Ewy Romaniuk oraz Julity Kożuszek przy akompaniamencie Dawida Ludkiewicza - Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

recital-kr-www (3).jpeg

 

 

Zapraszamy!

 

concert-4125832_960_720.jpeg

 

 

publikacja: Agata Czereba

zdjęcie: pixabay.com

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 18-10-2019 11:04
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 18-10-2019 15:15