20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wieczorne rozmowy o sztuce. Niezależność formy - o rzeźbie XX wieku – ZAPROSZENIE

BWA logo.jpeg

Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu zaprasza na 59. spotkanie  w ramach wieczornych rozmów przy sztuce. Podczas wydarzenia Grażyna Niezgoda przedstawi prelekcje multimedialną poświęconą niezależności formy / rzeźbie XX wieku.

 

 

wtorek – 22 października br. – godzina 17.00 – Galeria Sztuki Współczesnej (Przemyśl, ul. Tadeusza Kościuszki 3)

- wstęp wolny -

 

 

Wieczorne rozmowy o sztuce f.jpeg
Niezależność formy - o rzeźbie XX wieku
Przy całej swej perfekcji technicznej i wystudiowanym pięknie, oficjalnie uznawana i nagradzana akademicka rzeźba z końca XIX wieku stała się nie do wytrzymania. Zajmowała się ona głównie postacią ludzką - najczęściej aktem, czasem jeszcze przedstawiała zwierzęta. Posługiwała się jedynie marmurem i brązem, a tematykę czerpała przede wszystkim z antyku - wszystko szlachetne i wzniosłe - tylko nuda powtarzanych rozwiązań i banał tematyki odległej od rzeczywistością dusił wszelką ciekawość.

 

Wieczorne rozmowy o sztuce to projekt cyklicznych spotkań artystów, krytyków i historyków sztuki z publicznością. Jego celem jest otwarta dyskusja o wybranych aspektach sztuki, analiza pojedynczego dzieła, przesłania, konstrukcji, materii czy warsztatu, a także promocja wydawnictw i wydarzeń artystycznych.

 

 

Wieczorne rozmowy o sztuce.jpeg

źródło: BWA Przemyśl

publikacja: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 17-10-2019 14:12
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 17-10-2019 14:16