16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Piękna złota jesień, a na Sanie… kajaki i mini jachty - Optimist

W ostatnią sobotę, 12 października br. na Przystani Wodnej starsi przemyślanie pływali kajakami, a najmłodsi łódkami szkoleniowymi Optimist. Mali i duzi maniacy sportów wodnych udowadniali, że znakomicie pływa się na żaglach pod prąd rzeką San. Radość z pływania w górę Sanu, kończyła się niestety na wysokości mostu kolejowego, bowiem pod nim występuje znaczne zwężenie rzeki, gdzie powstaje szybki i rwący nurt.

Z wodnych atrakcji skorzystały także dzieci z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Przemyślu „Dom dla Dzieci i Młodzieży” z ul. Jasińskiego 1.

 

1.jpeg

 

Ponieważ polska złota jesień pogodowo nas rozpieszcza, a kolejna sobota (19 października) ma być równie piękna jak miniona, w imieniu Stowarzyszenia Róża Wiatrów zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta na Przystań Wodną. Już od godz. 12.00 czekać będą na Państwa kajaki (dla starszych) i łódki Optimist (dla najmłodszych). Wstęp wolny!

 

3.jpeg

 

Mamy też drugą dobrą wiadomość:

- Przystań Wodna wzbogaciła się także o dwa segmenty mobilnego pomostu pływającego, zdobywając grant za 2. miejsce w konkursie Tesco "Decydujesz, pomagamy" oraz zbiórce publicznej, dzięki której zebrano brakującą kwotę na jego zakup – mówi Jacek Podwyszyński ze Stowarzyszenia Róża Wiatrów.

 

- Za wsparcie i oddane głosy serdecznie dziękujemy. Teraz z łatwością można wejść i wyjść z kajaka, optimista lub pontonu. Mamy nadzieję, że niebawem uda nam się dokupić kolejne segmenty – dodaje kapitan.

 

2.jpeg

 

Publikacja: Agata Czereba

Zdjęcia: Stowarzyszenie Róża Wiatrów

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-10-2019 10:23
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 16-10-2019 10:32