22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nagrody dla rowerzystów

Przez cały wrzesień trwała zacięta rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, w której wzięli udział rowerzyści z 23 miast w Polsce. Przemyśl zdobył w tej zabawie bardzo dobre, piąte miejsce. 14 października Prezydent Wojciech Bakun spotkał się z najaktywniejszymi z przemyskich uczestników, przekazując podziękowania, gratulacje i nagrody dla najlepszych.

Przypomnijmy, że nasze miasto zajmując piąte miejsce zgromadziło 667 punktów, zwyciężyła Nowa Sól (4751 pkt) przed Lesznem (1229 pkt) i Gorzowem Wielkopolskim (979 pkt). Absolutnymi rekordzistami w Polsce zostaliśmy natomiast w średniej liczbie kilometrów przejechanych przez aktywnego uczestnika, a wyniosła ona ponad 160 km. Jak widać, chociaż grupa przemyskich uczestników nie była liczna, to jednak najbardziej aktywna w Polsce.

Jeszcze lepiej przemyślanie wypadli indywidualnie. Najlepszą rowerzystką w kraju po przejechaniu w ciągu tych 30 dni 2446 km została Małgorzata Mrozowska. 4677 km pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca w rywalizacji Pawłowi Salamonowi.

RoRSP_5.jpeg

I to ta dwójka zgodnie z regulaminem otrzymała nagrody od głównego organizatora zabawy, czyli Miasta Bydgoszcz, a były nimi rowery miejskie. Dzięki ich przygotowaniu przez Azymut – Dobre Sklepy Rowerowe nasi laureaci mogli ruszyć na nich do domów wprost z przemyskiego Rynku, gdzie odbyło się wręczenie nagród.

Prezydent Miasta chcąc podziękować za ogromne zaangażowanie i promocję przez sport naszego miasta w całej Polsce, zdecydował także o wyróżnieniu naszych miejskich laureatów, czyli indywidualnie trzech najlepszych pań i trzech najlepszych panów w tej rywalizacji.

Mężczyźni:

1. Paweł Salamon – 4677 km (PGR)

RoRSP_8.jpeg

2. Marek Skałacki – 2125 km (PGR)

RoRSP_7.jpeg

3. Robert Gawlik – 1642 km (Rowerek)

RoRSP_6.jpeg

 

Kobiety:

1. Małgorzata Mrozowska – 2446 km (Grupa Ogólna)

RoRSP_4.jpeg

2. Bogusława Duda - 1449,12 km (PGR)

RoRSP_3.jpeg

3. Bożena Smyczek - 1429,85 km (PGR)

RoRSP_2.jpeg

Nagrody dla najlepszych „kręcących dla Przemyśla” ufundował Azymut – Dobre Sklepy Rowerowe oraz Urząd Miejski w Przemyślu.

Przemyscy kolarze utworzyli w rywalizacji trzy grupy: Przemyska Grupa Rowerowa, Rowerek oraz grupa ogólna skupiająca pozostałe osoby. W tej grupowej rywalizacji zdecydowanie zwyciężyła PGR, która od tego roku jest już stowarzyszeniem i planuje wiele imprez kolarskich promujących Przemyśl. Członkowie grupy przybyli bardzo licznie na wręczenie nagród i zapowiedzieli jeszcze bardziej zaciętą walkę w rywalizacji w przyszłym roku.

Dziękując uczestnikom, których reprezentowali zgromadzeni w Rynku kolarze Prezydent Wojciech Bakun powiedział:

- Nie zapominamy, że oprócz czystej przyjemności z uprawiania sportu, przyczyniacie się także do promowania, w najlepszy możliwy sposób, naszego miasta w kraju, a także propagowania rowerowego hobby wśród przemyślan – i za to należą się szczególne podziękowania.

RoRSP_10.jpeg

 

 

Tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 15-10-2019 12:16