6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Piękne otwarcie Sezonu Artystycznego 2019/2020 na przemyskim Zamku. Katarzyna Groniec zaprezentowała swoją najnowszą autorską płytę „Ach!’

Katarzyna Groniec zapowiada 2020 rok, rokiem przerwy artystycznej! Tak więc przemyski Zamek jako jedno z miejsc obecnej trasy koncertowej był ostatnią szansą na zobaczenie artystki na scenie przed pauzą w karierze.Kolejny powrót Katarzyny Groniec na zamkową scenę to jej następny przemyski sukces. Utworami ze swojej płyty pt. „Ach!” prawie zahipnotyzowała publiczność. Jest to przede wszystkim zasługa charyzmy artystki, choć niebagatelną rolę odegrała tu pięknie pomyślana koncertowa „inscenizacja” - świetny balans między piosenką i aktorstwem. Twórcy koncertu zrobili także sporo, aby jego oprawa stała się godna zarówno renomy artystki, jak i miejsca jego prezentacji. Świetna animacja z rysunkami i gra świateł były swoistą podporą dla zagranego na scenie przez Katarzynę Groniec słowno-muzycznego spektaklu.

 

 
Katarzyna Groniec wiedząc zapewne, że publiczność ją uwielbia, mimo wszystko zachowuje naturalny wdzięk. W swoich interpretacjach łączy ironię z liryzmem, poczucie humoru ze smutnym przesłaniem niejednej piosenki.

 

K (3).jpeg


Płyta „Ach!” opowiada o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie, ziemi obiecanej do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem co jakiś czas kończącym się dobrze. W wersji koncertowej do „Ach!” dołączone są piosenki z pierwszej płyty Katarzyny Groniec „Mężczyźni”.

 

 Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

publikacja: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 14-10-2019 13:41