11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

35 lat MPEC-u!

35 lat działania Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Przemyślu najlepiej pokazuje jak zmieniło się w naszym mieście i w Polsce myślenie o ciepłownictwie. To już nie tylko firma, która dba o to, aby w naszych domach było ciepło, ale także instytucja, która myśli w kategoriach ekologii i czystości powietrza, w czym edukuje nas od tych najmłodszych do najstarszych. Jubileusz 35-lecia kierownictwo spółki, pracownicy i zaproszeni goście obchodzili skromnie, ale dostojnie w sali widowiskowej Przemyskiej Biblioteki Publicznej 11 października.

Zanim idea "ciepła systemowego" zaistniała w naszej świadomości, przedsiębiorstwo przeszło długą drogę od przejęcia 12 lokalnych kotłowni węglowych, ich stopniową likwidację i łączenie kolejnych rejonów Przemyśla we wciąż rozwijającą się sieć ciepłowniczą. O historii ostatnich 35 lat opowiadał gościom Jubileuszu Prezes Zarządu spółki Kazimierz Stec. Jak zmieniała się idea, która kieruje przedsiębiorstwem pokazał na zmianach logo, które towarzyszy MPEC-owi od lat: - To jest obraz zmian w polskim ciepłownictwie, myślenia  Polaków na temat ekonomii, powietrza, na temat otoczenia w którym żyjemy. Ta czarna chmura w naszym logo zmieniała się z latami i w którymś momencie, kiedy przewartościowywaliśmy swoją misję i swoje działania, doszliśmy do wniosku, że musi ona zniknąć całkiem, tak aby logo kojarzyło się tylko z nowoczesnym przedsiębiorstwem, szeroko rozumiejącym problemy ochrony środowiska i zaspokojenia potrzeb mieszkańców Przemyśla.

MPEC_2.jpeg

Gratulacje i życzenia ciągłego rozwoju na ręce Prezesa Steca złożył Zastępca Prezydenta Bogusław Świeży, a także inni znamienici goście: Bogusław Regulski Wiceprezes Zarządu Izby Gospodarczej CIEPŁOWNICTWO POLSKIE, Jacek Staszewski z PGNiG Termika. Wśród gości znaleźli się także Janusz Szykulski pierwszy dyrektor i organizator przedsiębiorstwa, były Prezydent Miasta, a obecnie Prezes zarządu PGE Obrót Robert Choma, prezesi przemyskich spółek i firm współpracujących z MPEC-em, a przede wszystkim byli i obecni pracownicy spółki, którzy otrzymali z rąk Prezesa Steca i Zastępcy Prezydenta Bogusława Świeżego upominki i podziękowania. Ogromny tort, który pojawił się na zakończenie uroczystości, przypomniał jak ten Jubileusz jest ważny dla samego przedsiębiorstwa, jak i mieszkańców naszego miasta.

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 11-10-2019 16:17