4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nadzwyczajny koncert muzyki filmowej dla małego-wielkiego przemyślanina

W niedzielę, 27 października br. zapraszamy Państwa na nietuzinkowe wydarzenie muzyczne o wymiarze charytatywnym. O godzinie 18.00 na przemyskim Zamku Kazimierzowskim, światowej sławy pianista Maksym Rzemiński zagra najpiękniejsze, pełne emocji i dynamiki przeboje muzyki filmowej.  

Koncert organizowany jest na rzecz dzielnego przemyślanina, podopiecznego Fundacji na Rzecz Wspierania Rodzin oraz Dzieci i Młodzieży „Fundacja z uśmiechem” Marcina Wiącka. Po koncercie odbędzie się aukcja przedmiotów darowanych przez reprezentację aktorów polskich, którą poprowadzi znany polski aktor telewizyjny i teatralny - Marcin Piętowski.

 

Serdecznie zapraszamy!

Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego – 27 października – godz. 18.00

 

plakat-27-10-2019-koncert-charytatywny.jpeg


*Wstęp: zakup „CEGIEŁKI” w formie wolnego datku do puszki przed koncertem.

 


 

plakat-27-10-2019-koncert-charytatywny fot.jpeg
Marcin Wiącek urodził się rzadką chorobą genetyczną Zespołem Wad Wrodzonych Goldenhara, który charakteryzuje się brakiem prawej gałki ocznej, części kości twarzy oraz prawej małżowiny usznej. Oprócz wyżej wymienionych dysfunkcji dochodzi do tego walka z anomaliami układu sercowo – naczyniowego, zaburzenia pracy nerek oraz układu oddechowego poprzez nieprawidłowa budowę gardła i płuc. Wiąże się to z długotrwałym i skomplikowanym procesem leczenia, który opiera się na współpracy specjalistów z różnych dziedzin m.in. kardiologa, okulisty, nefrologa, laryngologa, ortopedy, psychologa stomatologa oraz logopedy. Zaraz po urodzeniu Marcin przeszedł operację zrośniętego przełyku, a w swoim krótkim życiu jest już po siedmiu operacjach wszczepienia implantu oczodołowego do prawego oka. Ze względu na to, że chłopiec rośnie wymiana implantu na większy jest konieczna raz do roku. Koszt jednego takiego implantu to 10.000 zł nie mówiąc już o dodatkowych kosztach leczenia innych schorzeń oraz czekającej go w przyszłości chirurgicznej próbie odtworzenia prawej małżowiny usznej. Jedynie te zabiegi pozwolą Marcinowi na normalne samodzielne funkcjonowanie w środowisku rówieśniczym jak i w przyszłym dorosłym życiu. Sytuacja materialna rodziny nie jest łatwa . Rodzice pomimo wszelkich starań nie są w stanie samodzielnie sfinansować kosztów leczenia własnego dziecka stąd ogromna prośba o wsparcie i pomoc do ludzi którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.

 

plakat-27-10-2019-koncert-charytatywny.jpeg

 

Publikacja: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 08-10-2019 14:51
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 10-10-2019 11:20