22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mali wspaniali na przemyskim Orliku

Tak tłoczno dawno nie było na Orliku przy ul. Dworskiego 98. Pomimo aury, która raczej nie rozpieszczała, najmłodsi przemyślanie pokazali, że żadna zabawa nie cieszy tak, jak ta, która odbywa się na świeżym powietrzu. Na długo w pamięci zapadnie wszystkim piątek, 4 października, bo właśnie w tym dniu, tuż po godzinie 9.30, przemyskie przedszkolaki (blisko 400 maluchów!) zameldowały się na stadionie Juwenia. W wydarzeniu wzięły udział reprezentacje przedszkoli nr 2, 9, 19, 20 oraz Małe Betlejem, Mały Nazaret, Montessori, Jagódka oraz oddziałów przedszkolnych przy SP Kaszyce. Zabawę zainaugurował Piotr Huget, który tanecznym krokiem wprowadził dzieci w świat ruchu. Po rozgrzewce, maluchy przystąpiły do rywalizacji w następujących konkurencjach: wyścigi rzędów, przeciąganie liny, biegi na dystansie krótkim oraz maraton (wspólnie z wychowawcami). Imprezę zwieńczył turniej piłkarski.

 

Orlik (3).png

 

- Rywalizacja była bardzo zacięta i co najdziwniejsze, po trzech godzinach zaciętych bojów i podsumowaniu punktacji, okazało się, że każda z drużyn zdobyła tę samą ilość punktów. Dlatego też w tegorocznym Turnieju Mali Wspaniali jednogłośnie ogłosiliśmy remis, a na wiosnę maluchy znów przystąpią do rywalizacji. Wówczas rozstrzygniemy spór – powiedział organizator wydarzenia Henryk Łaskarzewski.

Orlik (4).jpeg

 

Przedszkolaki zostały nagrodzone mini pucharkami (dla przedszkoli), a mali sportowcy otrzymali  medale, słodkie upominki i dyplomy pamiątkowe.  Na zakończenie imprezy rozegrano mecz pokazowy, w którym Mistrzynie Polski w piłce nożnej „Mamusiek” zmierzyły się z organizatorami Turnieju -  czyli wolontariuszami oraz trenerami UKS Orlik Przemyśl.

 

Orlik (2).png

 

- Wynik był odzwierciedleniem miażdżącej przewagi Mistrzyń Polski, które wygrały 2-1. Projekt Mali Wspaniali, który realizowaliśmy na przemyskim Orliku wspólnie z Fundacją Orły Sportu był jedynym na Podkarpaciu i jednym z dziesięciu, realizowanych w całej Polsce. Dzięki temu, że nasza praca jest dostrzegana, zostaliśmy wyróżnieni organizacją tak prestiżowej imprezy, a dzieci z Przemyśla mogły pobawić się na świeżym powietrzu, uśmiechając się bez końca – podsumował H. Łaskarzewski.

 

Orlik (5).png

 

- Trzeba wyraźnie powiedzieć, że tak duże przedsięwzięcia organizacyjnego nie udałoby się zrealizować bez wolontariuszy z Orlika Przemyśl.  Organizatorzy składają podziękowania dyrektorom i wychowawcom przedszkoli biorących udział w wydarzeniu, dzieciom i ich rodzicom, a także: dyrekcji CKZiU nr 1 w Przemyślu, działaczom i trenerom UKS Orlik Przemyśl, Fundacji Orły Sportu oraz Ministerstwu Sportu z Ministrem Bańką na czele. Nad całością przedsięwzięcia czuwały niezawodne „Mamuśki” z Orlika – podziękował trener.

 

 

Publikacja: Agata Czereba

Zdjęcia: UKS Orlik Przemyśl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 07-10-2019 10:41
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 07-10-2019 10:45