12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Młodzi przemyślanie sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają

Od dziewięciu lat, ostatni piątek września jest dniem radości dla wszystkich, którzy kochają królową nauk i zmorą tych, którzy z matematyką są raczej na bakier. Tego dnia przypada Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jego podstawową ideą jest zachęcanie (głównie dorosłych) do przypomnienia sobie tabliczki oraz pokazanie innym (i sobie samym), że nawet w czasach, w których niemal od małego zasypywani jesteśmy dobrodziejstwami techniki, która oblicza za nas wszystko - nadal możliwe jest mnożenie i dzielenie „w głowie”. Bez pomocy kalkulatora…

 

ŚDTM_fot_A_Czereba (1).jpeg

 

I to, że tabliczka mnożenia to przysłowiowa „bułka z masłem”, udowodnił 4 września br. Prezydent Miasta Przemyśla. Test, jaki przeprowadziły włodarzowi uczennice Szkoły Podstawowej nr 4, Prezydent rozwiązał bezbłędnie. Jego praca sprawdzona została podwójnie: przez młode matematyczki oraz ich nauczycielkę – Iwonę Kociańską.

 

 

W efekcie zdania porannego sprawdzianu, Prezydent Wojciech Bakun stał się szczęśliwym posiadaczem specjalnej odznaki oraz certyfikatu „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

   

 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia nadal trwa. Pewnie jeszcze niejeden dorosły, w myśl hasła przewodniego akcji: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!", zostanie dziś „sprawdzony” z umiejętności biegłego mnożenia i dzielenia liczb. Za wszystkich trzymamy mocno kciuki. A w razie wpadki… Pamiętajcie – każdemu się może zdarzyć. ;-) Wszak nikt z nas nie jest dokonały. Dobrze jest jednak regularnie ćwiczyć umysł i odstawić czasem na bok kalkulator, smartfona czy komputer.

   

 

ŚDTM_fot_A_Czereba (11).jpeg

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-10-2019 11:00
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 04-10-2019 11:05