16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jesień życia może być piękna! Przemyscy Seniorzy świętowali swój dzień

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, zwany też Dniem Seniora. Szacuje się, że w tej chwili na świecie żyje ponad 600 milionów osób, które ukończyły 60 lat. Według obliczeń naukowców, za 30 lat ich liczba przekroczy dwa miliardy. Rezolucja o uchwaleniu pierwszego dnia października Dniem Seniora, miała przede wszystkim na celu uzmysłowić społeczeństwu, z jakimi problemami borykają się osoby starsze i jakie bariery napotykają na co dzień na swojej drodze. I mowa tu nie tylko o barierach wiekowych, ale także fizycznych, ruchowych czy zdrowotnych. Jednak Międzynarodowy Dzień Osób Starszych jest również znakomitą okazją do przypomnienia, że osoby w podeszłym wieku też potrafią i chcą być aktywne, czerpią z życia pełnymi garściami, spełniają marzenia, i przede wszystkim… są potrzebne.

 

 

 


Takimi właśnie Seniorami są Ci, których święto celebrowaliśmy wczoraj (1 października br.) na przemyskim Zamku. Przemyscy Seniorzy – z włosem przyprószonym srebrem, ale wciąż pełni werwy, z głowami nabitymi wspaniałymi pomysłami i nadal gotowi do podejmowania wyzwań.

 

DSCN0156_(2000_x_1500).jpeg

 

To był niesamowity wieczór. Tuż po godzinie 17.00 w sali widowiskowej  Zamku Kazimierzowskiego rozpoczęła się Gala, w której obok głównych zainteresowanych udział wzięli m.in.: Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka oraz Poseł na Sejm RP Marek Rząsa.

 

 

Wydarzenie rozpoczął występ zespołu „Szarotki” z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich im. A. Galicy w Przemyślu. Po gorącym powitaniu gości, Przewodnicząca Przemyskiej Rady Seniorów – pani Anna Hayder przybliżyła zebranym działalność miejscowej Rady. Wtorkowe spotkanie stanowiło znakomitą okazję do wyróżnienia najbardziej aktywnych. Wśród wielu wywoływanych na scenę osób, dwie wyróżniono szczególnie – panie Ewa Skrzyszowska i Anna Chruścicka otrzymały z rąk Przewodniczącej Związku Emerytów i Rencistów Heleny Wardy Złotą Odznakę Honorową. Zarówno ona jak i dyplomy dla pozostałych laureatów wręczone zostały w ramach uznania za prace społeczne.

 

 

Uroczystość uświetnił program poetycko-muzyczny, w wykonaniu poetki Teresy Paryny i Małgorzaty Stankiewicz. Zwieńczeniem tegorocznego święta przemyskich Seniorów był program rozrywkowy w wyk. zespołu „SZAROTKI” z Klubu 5 batalionu strzelców podhalańskich im. A. Galicy w Przemyślu.  

 

 

 

 

Na wydarzenie zaprosili: Prezydent Miasta Przemyśla, Przemyska Rada Seniorów oraz Przemyskie Centrum Kultury i nauki ZAMEK.

 

 

 

Zdjęcia: Tomasz Beliński

Tekst: Agata Czereba           

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 02-10-2019 12:14
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 02-10-2019 12:20