23 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

I LO odwiedzili uczniowie z Węgier. Zawitali też do przemyskiego magistratu

Ostatniego dnia września (30 bm.) do przemyskiego magistratu zawitali wyjątkowi goście, którymi byli: młodzież reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu oraz ich koledzy z węgierskiego Egeru. Z młodymi ludźmi oraz ich opiekunami spotkali się - Sekretarz Miasta Dariusz Łapa, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Przemyślu Elżbieta Tarnawska i pracownicy tegoż wydziału – Renata Kochanowicz i Robert Sosnowski.

 

I_LO_A_Czereba (4).jpeg

 

Już  przeszło 11 lat trwa wymiana młodzieży między szkołami Dobo Istvan Gimnazium w Egerze, a przemyskim I LO. Dzień przed wizytą w Urzędzie Miejskim (29 września br.) do nadsańskiego miasta przyjechała grupa 15 uczniów wraz z koordynatorką wymiany Idy Szucs Zagyvane oraz nauczycielką Barbaly Muhi.

 

I_LO_A_Czereba (8).jpeg

 

Podczas pobytu w Przemyślu, który zakończy się 4 października br., na młodych ludzi czeka moc atrakcji, wśród których znalazły się między innymi: zajęcia w szkole, poznawanie naszego pięknego miasta, wizyta na Cmentarzu Wojskowym, wycieczka do Krakowa, nauka polskich tańców ludowych, gry i zabawy sportowe, wizyta w Narodowym Muzeum Ziemi Przemyskiej oraz zwiedzanie Muzeum Dzwonów i Fajek i wiele innych. Na wiosnę przyszłego roku przemyślanie zaplanowali rewizytę w Egerze.

 

 

 

I_LO_A_Czereba (15).jpeg

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 01-10-2019 17:10