5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pobiegli dla Hospicjum [fotogaleria]

Tydzień po naszym największym i najdłuższym miejskim biegu, czyli "Przemyskiej Dysze" zapaleni biegacze mogli znowu ruszyć na ulice Przemyśla. Na dystansie 5 kilometrów biegamy od 2017 roku, aby wspomóc powstające w Przemyślu Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze BETANIA im. Św. Łazarza. Organizatorem tegorocznej edycji było jak zwykle Rycerskie i Szpitalne Bractwo Św. Łazarza z Jerozolimy - Stowarzyszenie Katolickie, a wydarzenie patronatem objęli Metropolita Przemyski Abp Adam Szal oraz Prezydent Miasta Wojciech Bakun.

Bieg, poza celem sportowym, miał więc niezwykły wydźwięk i efekt charytatywny, a a swoim startem postanowiło go wesprzeć 242 zawodników, którzy wzięli udział w "Przemyskiej Piątce dla Hospicjum". W czołówce, jak zwykle znalazło się duże grono członków Przemyskiego Klubu Biegacza, które sportowo i organizacyjnie zawsze mocno wspiera wydarzenie. Zwyciężył Damian Kic, tuż za nim na miecie pojawił się Gabriel Kuropatwa, a na trzecim miejscy zameldował się Karol Machowski z Krosna. Wśród pań najlepsza okazała się Wiktoria Dutkiewicz ze Lwowa.

piątka_9.jpeg

PDFPrzemyska Piątka dla Hospicjum - wyniki.pdf

Jak zwykle sama rywalizacja, chociaż ważna, była nie tak istotna jak cel, któremu służyła organizacja biegu i radość, jaką sprawia uprawianie tego sportu, o czym najlepiej świadczą zdjęcia.

piątka_40.jpeg

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 30-09-2019 13:34
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 30-09-2019 14:16