19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Old Breakout dał czadu! Muzycy legendarnego zespołu „Breakout” porwali przemyską publiczność

Zespół klasa sama w sobie – kto nie był niech żałuje. Świetne tradycyjne brzmienie (zero plastiku) z dużą ilością gitarowych solówek, rozedrganych Hammondów, rewelacyjnych partii harmonijki ustnej i ten iście breakoutowy wokal. To na scenie, a na widowni wspaniała atmosfera i zabawa – ludzie chcą słuchać dawnych przebojów w dobrym wykonaniu.

 

OB (9).jpeg

 

OLD BREAKOUT to muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu „Breakout” założonej przez Tadeusza Nalepę – legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych: Józefa Hajdasza, Winicjusza Chrósta, Krzysztofa Dłutowskiego, Tadeusza Trzcińskiego, Zbigniewa Wypycha, Wojciecha Morawskiego. Koncert w Józefowie pod Warszawą 28 września 2013 roku w ramach dorocznego festiwalu „Lep na Bluesa” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem fanów oraz krytyków muzycznych, co stało się naturalnym impulsem do nagrania w 2014 r. płyty „Za głosem bluesa idź” z tekstami znanego poety Bogdana Loebla. Po czterech latach koncertowania oraz spotkań z fanami Zespół nagrał w 2018 r. kolejną płytę „ Tribute to Nalepa&Kubasińska”, jednocześnie koncertując w kraju i za granicą.

 

OB (17).jpeg

 

Na scenie Zamku Kazimierzowskiego obok młodszych reprezentantów polskiej sceny blues rockowej wystąpili także legendarni muzycy znani ze współpracy z Tadeuszem Nalepą: Tadeusz Trzciński – harmonijka, Maciej Kubicki – gitara basowa, Marcin Kołdra – śpiew, gitara, Konrad Zieliński – perkusja, Sławek Burakowski – gitara, Jacek Korzeniowski – Hammond.

 

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

 

Publikacja: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 30-09-2019 13:01