17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

6 medali i 4 tytuły wicemistrzowskie przemyślan! To bilans 21. Mistrzostw Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży

6 medali i 4 tytuły wicemistrzowskie przywieźli zawodnicy Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin z Mistrzostw Podkarpacia, które odbyły się w sobotę, 28 września br. w Dukli. Podczas wydarzenia przemyślanie aż czterokrotnie stawali na drugim stopniu podium i dwukrotnie na trzecim. To znakomite otwarcie sezonu 2019 /2020. Fantastyczna forma przemyskich zawodników i osiągnięte przez nich rezultaty dobrze wróżą na przyszłość. Życzymy, aby sukces z Dukli był tylko początkiem doskonałej passy naszych karateków.

 

1.jpeg

 

Sobotnie zawody zorganizował Krośnieński Klub Karate Kyokushin Dojo Dukla przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Mistrzostwa odbyły się według zasad Polskiego Związku Karate. Sędzią głównym był Dariusz Walas 4 DAN. Dzieci i młodzież w wieku od 7do 18 lat wystąpiła w 11 kategoriach kata i 36 kumite.

 

Siedmioro reprezentantów nadsańskiego grodu rywalizowało w kategorii kumite. Co ciekawe, po raz pierwszy zdarzyło się, że dwie zawodniczki z tego samego klubu stoczyły "bratobójczą" walkę półfinałową. W efekcie obie siostry - Katarzyna i Aleksandra Pisarskie - stanęły na podium. Ola na miejscu drugim, Kasia trzecim. Tym razem niestety nie powiodło się Martynie Radjowskiej, która nie awansowała do strefy medalowej. Nie zawiedli zaś chłopcy - cała czwórka stanęła na podium w swoich kategoriach.

 

≈ WYNIKI ≈

 

2. miejsce i tytuł wicemistrza Podkarpacia zdobyli:

MICHAŁ IGIELSKI (junior do 65 kg)
MICHAŁ LISOWSKI (junior młodszy powyżej 65 kg)
ALEKSANDRA PISARSKA (juniorka młodsza do 50 kg)
ALEKSANDER WARWARUK (kadet do 35 kg)

 

Na 3. miejscu uplasowali się:

TOMASZ DYTYNIAK (junior powyżej 70 kg)
KATARZYNA PISARSKA (juniorka młodsza do 50 kg)

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

 

 

 

 

 

Publikacja: Agata Czereba

Zdjęcia: Przemyski Klub Karate Kyokushin

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 30-09-2019 10:47
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 30-09-2019 11:12