7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Stypendia Prezydenta Miasta przyznane po raz trzeci

Od trzech lat uczniowie przemyskich szkół mają możliwość ubiegania się o finansowe nagrody za swoje osiągnięcia, czyli Stypendia Prezydenta Miasta. Samorząd nagradza w ten sposób wyjątkowe osiągnięcia w nauce, w olimpiadach o zasięgu ogólnopolskim, wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym, a także osiągnięcia w konkursach artystycznych. W gronie 107 stypendystów w tym roku ponownie znaleźli się uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu. Prezydent Miasta Wojciech Bakun miał okazję osobiście wręczyć nagrody wszystkim stypendystom na uroczystym spotkaniu, które odbyło się w sali Przemyskiej Biblioteki Publicznej 23 września.

W gronie 107 nagrodzonych uczniów w roku szkolnym 2018/2019 65 uczęszczało do szkół podstawowych, a 42 do szkół ponadgimnazjalnych. Cała kwota przeznaczona na Stypendia Prezydenta Miasta w tym roku to 100 tys. zł.

stypendia_3.jpeg

Stypendystów, dyrektorów szkół i rodziców powitał na spotkaniu Dariusz Łapa Sekretarz Miasta, nadzorujący jednocześnie przemyską oświatę. Przybliżył genezę projektu, który jest efektem prac powołanego specjalnie w 2017 roku zespołu. Z życzeniami i gratulacjami dla wyróżnionych zwróciła się Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka oraz Prezydent Wojciech Bakun, który zapowiedział, że kwota przeznaczona na stypendia będzie sukcesywnie zwiększana:

stypendia_4.jpeg

- Liczba stypendystów w tym roku jest wyższa o 40 osób i należy się cieszyć, że wyśrubowane kryteria spełnia tak wiele młodych osób. Dziękuję Wam za cały wysiłek, który wkładacie w codzienną naukę, Waszym rodzicom i opiekunom, bo wiem ile czasu wkładają w to, abyście te sukcesy mogli osiągać. Gratuluję efektu, który wspólnie osiągnęliście i z wielką przyjemnością będę miał możliwość wręczenia Wam stypendiów, na które w pełni zasłużyliście.

Miłe spotkanie zakończył występ jednego ze stypendystów, ucznia Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, Kacpra Batora.

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 23-09-2019 16:58