5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podopieczni Ochotniczego Hufca Pracy z wizytą u Prezydenta Miasta

23 września br. młodzież pierwszej klasy szkoły branżowej I stopnia w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu wraz ze swoimi opiekunami, pracownikami Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy, spotkali się z Prezydentem Miasta Przemyśla Wojciechem Bakunem. Włodarz opowiedział swoim gościom o meandrach pracy nie tylko swojej, ale i urzędników oraz pracowników podległych Prezydentowi spółek miejskich.  

 

fot_A_Czereba (1).jpeg

 

Uczniowie klasy wielozawodowej, przyszli mechanicy samochodowi, cukiernicy i fryzjerzy, chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat spraw bieżących. Gorącym tematem okazała się kwestia zasadności funkcjonowania w nadsańskim grodzie straży miejskiej. Młodzi ludzie dość śmiało stwierdzili, iż służba ta nie jest potrzebna mieszkańcom Przemyśla. Jednak Prezydent szybko zobrazował swoim gościom, jak wyglądałoby życie w mieście, gdyby strażnicy nie pilnowali w nim porządku.

 

 

Korzystając z okazji, młodzież zobaczyła salę narad, czyli miejsce, w którym zapadają najważniejsze decyzje dotyczące Przemyśla. Tam uczniowie zadali mnóstwo pytań natury praktycznej. Ciekawi byli tego, gdzie muszą się udać, by wyrobić dowód osobisty czy prawo jazdy i gdzie uzyskają np. odpis aktu urodzenia.   

 

fot_A_Czereba (6).jpeg

 

OHP w Przemyślu zajmuje się szerokorozumianą opieką nad małoletnimi pracownikami. Sprawuje nadzór nad zaliczaniem przez nich semestrów czy praktyk. Ponadto OHP m.in. spisuje umowy oraz refunduje koszty wynagrodzeń swoich podopiecznych. Jednostka zajmuje się również doradztwem zawodowym, pośrednictwem pracy dla młodzieży, organizacją szkoleń i realizacją projektów unijnych. W tej chwili pod opieką Hufca znajduje się około 120 młodych osób. Część z nich to uczniowie szkoły podstawowej dla dorosłych.  

 

 

 

tekst/zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 23-09-2019 14:07
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 23-09-2019 14:48