7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

W zdrowym ciele – zdrowy duch. Sport i rekreacja w fotografiach ze zbiorów MNZP – Zapraszamy na otwarcie wystawy

W imieniu Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy pod tytułem W zdrowym ciele - zdrowy duch. Sport i rekreacja w fotografiach ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Wernisaż odbędzie się 19 września 2019 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Miasta Przemyśla (Rynek 9).

 

Obecnie aktywność fizyczna jest zjawiskiem masowym i ewoluuje przybierając coraz to nowe formy. Nieważne, co nas motywuje do zajęć sportowych – rywalizacja portowa, aktywny wypoczynek czy po prostu dobra zabawa. W każdym razie, ponieważ wysiłek fizyczny jest źródłem satysfakcji i relaksu dla umęczonego ducha, sprawdza się hasło W zdrowym ciele - zdrowy duch. Sport kształtuje nie tylko sylwetkę, ale i charakter.

 

Na wybranych fotografiach ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej uwiecznieni zostali nie tylko sportowcy, ale też amatorzy różnych letnich i zimowych dyscyplin. Zdjęcia prezentują różne dziedziny sportu, między innymi tenis, jazdę konną, lekką atletykę. Fotografie obejmują okres pierwszej połowy XX wieku, w znacznym stopniu dotyczą Przemyśla i jego mieszkańców. Na wystawie prezentowane są nie tylko zdjęcia studyjne, temat ekspozycji znacznie „wybiega” poza ściany atelier.

 

sport-zaproszenie.jpeg

publikacja: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 19-09-2019 08:07
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 19-09-2019 08:08