12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Legenda polskiego rocka akustycznie - Sztywny Pal Azji już w październiku na Zamku Kazimierzowskim! Zapraszamy!

W imieniu Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek zapraszamy wszystkich fanów starego, dobrego, polskiego rocka na koncert jednego z najpopularniejszych reprezentantów rodzimej sceny muzycznej – zespołu Sztywny Pal Azji. Twórcy takich przebojów, jak „Spotkanie z…” oraz „Wieża radości, wieża samotności” zagrają dla Państwa (akustycznie) 19 października o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.

 

pckin-zamek.png

 

Zespół zagra akustyczny koncert w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego. Największe przeboje zespołu wykonane w akustycznych aranżacjach z pewnością przypadną wszystkim do gustu i na długo zapadną w pamięć. Podczas tego wyjątkowego koncertu usłyszymy między innymi „Spotkanie z…” i „Wieża radości, wieża samotności” oraz wiele innych przebojów, a także kilka nowszych utworów w ciekawych, niebanalnych aranżacjach wykorzystujących brzmienia akustycznych instrumentów.

 

pazdziernika-2019-plakat-Sztywny-P gł.jpeg


Sztywny Pal Azji to legenda polskiej muzyki rockowej, która największą popularność zyskała w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Grupa powstała na początku 1986 roku. Pierwszy sukces odniosła na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku, gdzie zespół prezentował styl popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Grupa zakwalifikowała się do „złotej dziesiątki”, a piosenka „Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później premierę miała debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Europa i Azja”. Największe przeboje pochodzące z tego albumu, „Spotkanie z…” oraz „Wieża radości, wieża samotności” bardzo szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego.

 

 

Skład zespołu:
Leszek Nowak – vocal, piano
Jarosław Kisiński – gitara, chórki
Paweł Nazimek – bas
Zbyszek Ciaputa – perkusja
Wojtek Wołyniak – gitara, klawisze, samplery
Krystian „Carlos” Różycki – gitara, chórki, instr. perkusyjne

 

pazdziernika-2019-plakat-Sztywny-P_835_x_1350.jpeg

 

publikacja: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 18-09-2019 14:03
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 18-09-2019 14:06