12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Krajowej Administracji Skarbowej

Trzy lata temu z połączenia administracji podatkowej, służby celnej i kontroli skarbowej powstała Krajowa Administracja Skarbowa. Dzisiaj, 16 września, przemyślanie mieli okazję po raz pierwszy uczestniczyć w Wojewódzkich Obchodach Dnia KAS. Przemyski Rynek gościł nie tylko funkcjonariuszy i pracowników Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie i Urzędu Celno - Skarbowego w Przemyślu, ale także liczne grono gości: parlamentarzystów, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, przedstawicieli innych służb, instytucji i administracji rządowej współpracujących na co dzień z KAS, samorządowców, przedsiębiorców oraz młodzież przemyskich szkół.

Uroczystość rozpoczęła Msza święta w Bazylice Archikatedralnej, a wkrótce po jej zakończeniu na placu przed Urzędem Miejskim zebrali się uczestnicy uroczystego apelu z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. W gronie obecnych na uroczystości znaleźli się m.in. Posłowie na Sejm RP: Anna Schmidt - Rodziewicz pełniąca także funkcję sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Halina Szydełko, Marek Rząsa, Andrzej Szlachta, Andrzej Matusiewicz, Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, Zastępca Dyrektora w Departamencie Ceł Ministerstwa Finansów Magdalena Rzeczkowska, Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś oraz gospodarz miasta Prezydent Wojciech Bakun wraz ze swoim Zastępcą Bogusławem Świeżym.

KAS_1.jpeg

To oczywiście nie wszyscy znamienici goście uroczystości wymieniani przez witającego ich Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie podinsp. Grzegorza Skowronka. Kierujący podkarpacką KAS przypomniał wiele instytucji i osób, dzięki którym ta instytucja może działać sprawniej i skuteczniej. Wśród składających gratulacje i podziękowania znalazł się także Prezydent Wojciech Bakun, który przypomniał zakończone powodzeniem starania o utrzymanie siedziby Urzędu Celno - Skarbowego w Przemyślu, znaczeniu tej instytucji dla rynku pracy w Przemyślu i długoletnie tradycje związane z naszym miastem. - W dniu Waszego święta pragnę złożyć serdeczne podziękowania za Waszą, często niełatwą, służbę, spotykającą się nierzadko z niezrozumieniem. Życzę wytrwałości na kolejne lata.

KAS_27.jpeg

Święto Krajowej Administracji Skarbowej było również okazją do nagrodzenia szczególnie zasłużonych, zarówno funkcjonariuszy i pracowników, ale także przyjaciół wspierających działanie podkarpackiej instytucji. Wręczono także awanse na wyższe stanowiska oraz certyfikat zaufanego przedsiębiorcy. Na koniec goście mieli okazję uczestniczyć w pokazie umiejętności funkcjonariuszy Służby Celno - Skarbowej, czyli pozorowanym pościgu i zatrzymaniu pojazdu do kontroli. Podczas uroczystości działało stoisko informacyjne KAS, prezentacja przedmiotów, których przemyt został udaremniony, a na scenie swój koncert zaprezentowały zespoły wokalne działające przy 5. batalionie strzelców podhalańskich.

KAS_33.jpeg

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 16-09-2019 15:55