13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

8. Przemyskie Święto Ulic przeszło do historii

Piękna karoca, w niej Król Kazimierz wraz z małżonką, a za nimi… mieszkańcy nadsańskiego grodu, zespoły taneczne, członkowie stowarzyszeń, rodzice i dzieci. Tak właśnie według wieloletniej tradycji rozpoczęło się coroczne Przemyskie Święto Ulic.

 

fot. M.J. Szeremeta (2).jpeg

 

8. edycję wydarzenia - wzorem lat ubiegłych - zainaugurował wielobarwny i radosny korowód pod przewodnictwem samego monarchy, który poprowadził przemyślan ze Wzgórza Zamkowego przez ulice Franciszkańską i Kazimierzowską na Rynek. Tam przywitał go obecny Włodarz - Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun. Po przekazaniu jego królewskiej mości kluczy do bram miasta, tłumnie zgromadzeni goście udali się na wspólne biesiadowanie. Bogaty program imprezy zadowolił wszystkich. Podobnie jak w poprzednich latach, zarówno najmłodsi, jak i najstarsi przemyślanie przebierali w różnego rodzaju atrakcjach.

 

 

Jedną z nich był stały punkt programu Święta Ulic – taneczny flash mob zespołu Koralik. Występ młodych artystek, którym towarzyszą odważni (i równie roztańczeni) rodzice, niezmiennie wzbudza podziw publiczności. A ta, miała tym razem wiele powodów do zachwytów… Na ulokowanej u zbiegu ulic Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej scenie wystąpili kolejno: C.K. Port Przemyśl, XYZ i zespół Lavina Bilguuna Ariunbaatara, którzy przez wiele godzin rozgrzewali uczestników imprezy. Przysłowiową wisienką na torcie był jednak koncert twórców nieśmiertelnych przebojów: „Kocham cię”, „O! Ela” i „Kocham wolność”, czyli uwielbianych przez całe pokolenia Chłopców z Placu Broni.

 

 

8. Przemyskie Święto Ulic Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej obok mieszkańców Przemyśla, turystów z różnych zakątków kraju, Prezydenta Miasta Wojciecha Bakuna oraz jego małżonki, zaszczycili swoją obecnością również: Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka, Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek Renata Nowakowska i radni Rady Miejskiej i jednocześnie organizatorzy przedsięwzięcia – członkowie Stowarzyszenia Regia Civitas i inni.

 

fot. M.J. Szeremeta (46).jpeg

 

VIII Przemyskie Święto Ulic odbyło się pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Przemyśla.

 

Wydarzenie zorganizowali: Stowarzyszenie dla Przemyśla Regia Civitas we współpracy z Urzędem Miejskim w Przemyślu oraz Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek.

 

 

 

Przemyskie Święto Ulic - plakat.jpeg

Tekst: Agata Czereba

Zdjęcia: Maciej Jacek Szeremeta

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-09-2019 14:52
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 17-09-2019 00:10