-3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ekipa „Nakręceni na Pracę – Rowerem przez Podkarpacie” odwiedzi Przemyśl

dzwoni.jpeg
Centrum DZWONI, czyli Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób  Niepełnosprawnych Intelektualnie prowadzone jest przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI). To jedyna agencja w naszym województwie, która wspiera osoby niepełnosprawne w znalezieniu oraz utrzymaniu zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Centrum DZWONI wraz z PSONI Koło w Jarosławiu zorganizowało wyjątkową akcję, której główną ideą jest zachęcenie potencjalnych pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością intelektualną, ale także pokazanie, że osoby niepełnosprawne mogą być znakomitymi, pełnowartościowymi pracownikami, bez specjalnych praw czy przywilejów.

 

nakręceni.jpeg

 

Nakręceni na pracę – Rowerem przez Podkarpacie to nazwa trwającej okrągły tydzień wyprawy rowerowej, wiodącej przez podkarpackie miasta, w których pracodawcy zatrudniają osoby niepełnosprawne.

Ekipa „nakręconych na pracę” wystartowała wczoraj (12 września) z Jarosławia. Po odwiedzeniu: Leżajska, Kolbuszowej, Rzeszowa, Krosna i Sanoka, dotrze do Przemyśla. Stanie się to we wtorek, 17 września. Wizyta uczestników wyprawy, wśród których są: osoby z niepełnosprawnościami, pracodawcy, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, będzie okazją do happeningu, do udziału w którym serdecznie Państwa zapraszamy!

 

bicycles-4440437_960_720.jpeg

 

Happening promujący ideę zatrudnienia osób z niepełnosprawnością intelektualną odbędzie się w Rynku (przed budynkiem Urzędu Miejskiego). Wypatrujcie ich! A jak już do nas przybędą… Wy także włączcie się do akcji!

 

Przemyśl będzie przedostatnim przystankiem na trasie „Nakręconych na pracę”. Załoga zakończy swoją wyprawę 18 września w Zarzeczu. Do zobaczenia.

 

Bicycle_Plakat_A3-724x1024.jpeg

 

publikacja: Agata Czereba

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 13-09-2019 14:24
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 13-09-2019 14:26