19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sen jest dobry, ale książki są lepsze

"Noc Księgarń" to I edycja ogólnopolskiego wydarzenia dla czytelników organizowanego przez dystrybutora książek OSDW Azymut. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Wśród kilkudziesięciu księgarń z całej Polski biorących udział w akcji znalazły się także przemyskie: Kotrabanda Literacka i BOSZ.

Gwiazdy literatury, spotkania autorskie, koncerty, całonocne czytanie książek, warsztaty literackie i konkursy dla czytelników. To będzie wielkie święto czytelników! W programie wydarzeń przewidziano zarówno wydarzenia dla dorosłych, jak i dla najmłodszych czytelników.

Kotrabanda Literacka zachęca do udziału w przygotowanych przez siebie atrakcjach dla miłośników literatury słowami G.R.R.Martina "Sen jest dobry, ale książki są lepsze". A w programie:

20 września 2019, godz. 19:00 – 00:00

18:00 Spotkaniem autorskie z Jerzym Jarniewiczem, poetą, krytykiem literackim i tłumaczem, m.in. Jamesa Joyce'a, Philipa Rotha

Jerzy Jarnicki - poeta, tłumacz, krytyk literacki. Wykładowca literatury angielskiej na Uniwersytecie Łódzkim, członek zespołu redakcyjnego „Literatury na Świecie” i kapituły Nagrody literackiej Gdynia. Autor czternastu książek krytycznoliteracki, mi.in. Od pieśni do skowytu. Szkice o poetach amerykańskich (2008), Heaney. Wiersze pod dotyk (2011), Gościnność słowa. Szkice o przekładzie literackim (2015), All You Neede Is Love. Sceny z życia kontrkultury (2016) oraz Tłumacz między innymi. Szkice o przekładach, językach i literaturze (2018). Opublikował trzynaście zbiorów wierszy. Przekładał twórczość autorów takich jak James Joyce, Philip Roth, John Banville, Raymond Carver, Edmund White. Opracował antologię Sześć poetek irlandzkich (2012), Poetki Wysp (2015, z Magdą Heydel) i 100 wierszy wypisanych z języka angielskiego (2018). Mieszka w Łodzi.

J_Jarniewicz.jpeg

20:00 Teatr Kamishibai (dla dzieci i dorosłych)

21:00 Akcja Czytanie na Wystawie – do udziału we wspólnym czytaniu dołączyli m.in. przemyscy poeci, Radni Rady Miejskiej w Przemyślu, aktorzy Teatru S.A.N. W trakcie Czytania na Wystawie odbędą się także warsztaty ilustratorskie dla najmłodszych czytelników

19:00 – 24:00 Zrób sobie literacki gadżet! Warsztaty z sitodruku (nadruki cytatów na koszulkach i torbach)

22:00 Nocne czytanie z muzyką (prosimy o zabranie śpiworu, karimaty lub koca)

Wstęp wolny

Księgarnia Bosz

20 września 2019, godz. 18:30 – 21:00

18:30 Warsztaty rękodzielnicze "Fantastyczny świat maskotek" prowadzone przez lokalną twórczynię – Wandę
Tomaszek

Wstęp wolny

publikacja: Witold Wołczyk

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 12-09-2019 12:08