19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wyżej niż połonina. Saga w VI aktach – spektakl na zakończenie lata…

W imieniu Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek zapraszamy Państwa w sobotę, 21 września br. o godzinie 18.00 na spektakl „WYŻEJ NIŻ POŁONINA. Saga w VI aktach”. Wyjątkowe widowisko muzyczne w wykonaniu aktorów Teatru Siemaszkowej z Rzeszowa, będzie symbolicznym zakończeniem teatralnego lata na Zamku. Nie można go przegapić!

 

 

 


Bieszczady, jako górska perła Podkarpacia, od zawsze są związane z rozbudowaną mitologią. Wpłynęła na to zarówno powikłana i krwawa historia okresu powojennego, jak i ciężka praca tamtejszych mieszkańców w latach powojennych. Do tego należy dodać „zew przygody”, który w te tereny przyciągał wszelkiego rodzaju odmieńców, ludzi zagubionych czy wręcz odwrotnie – łaknących prawdziwych, męskich wyzwań, a także całe rzesze artystów szukających tutaj natchnienia. Większość przyjezdnych uciekała stąd, nie mogąc sprostać ciężkim warunkom życia, natomiast inni, nie mając dokąd wracać, wegetowali latami, imając się różnych zajęć i nader często swe frustracje topiąc w alkoholu.


„Wyżej niż połonina. Saga w VI aktach” to historia zarazem tragiczna i wesoła, wypełniona śpiewem, zakręcona bieszczadzkimi biesami, ale mocno wpatrzona ponad połoniny, czyli tam gdzie prowadzą wszystkie nasze ścieżki – Do Nieba Bram.

 

WYŻEJ_NIŻ_POŁONINY.jpeg

 

 

*Bilety w cenie 10 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz na godzinę przed spektaklem w kasie PCKiN Zamek.

 

 

Zapraszamy!

Wyżej niż połonina gł..jpeg

 

publikacja: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 10-09-2019 09:33
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 10-09-2019 09:35