19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

2. Rodzinny Piknik Żeglarski za nami

W niedzielę, 8 września mali i duzi miłośnicy żagli, kajaków i pontonów motorowych bawili się na 2. Rodzinnym Pikniku Żeglarskim. Impreza odbyła się oczywiście na reaktywowanej przez Stowarzyszenie Róża Wiatrów Przemyskiej Przystani Wodnej.

 

2. Piknik Żeglarski (2).jpeg

 

Program wydarzenia obfitował w atrakcje dla każdego – bez względu na wiek. Można było między innymi: oddać się w ręce dziewczyn z "Budy", które „wyczarowywały” na buziach rozmaite tygrysy, pandy lub motylki. Na bardziej odważnych czekały kajaki oraz pontony RIB, które już nie pierwszy raz cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko  najmłodszych, ale także ich rodziców. Były również dmuchane zjeżdżalnie, a w roli słodkiego uzupełnienia niedzielnej zabawy wystąpiły wata cukrowa oraz lody z cukierni Szanter.

 

2. Piknik Żeglarski (3).jpeg

 

Po raz pierwszy w historii Pikniku Żeglarskiego, przemyślanie mieli okazję stanąć w szranki w Rodzinnych Zawodach Kajakowych. Sprawiły one uczestnikom tyle radości, że z pewnością wpiszą się już na stałe w kalendarz przystaniowych imprez. W familijnej rywalizacji zwycięzcami okazali się: Tomasz i Kuba Kłuskowie, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium, na drugim miejscu uplasowali się Paweł i Zuzia Grabasowie, a trzecie miejsce przypadło Jackowi i Marcie Chuchrom.

 

2. Piknik Żeglarski (1).jpeg

 

W pikniku udział wzięli Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun wraz z rodziną, a także podopieczni Domów dla Dzieci z Jasińskiego 1 oraz Domu Pomocy Społecznej im. Brata Alberta w Przemyślu, z którymi stowarzyszenie współpracuje już od dawna, czym udowadnia, że żeglarstwo jest sportem dla wszystkich.

 

2. Piknik Żeglarski (5).jpeg

 

Rodzinny Piknik Żeglarski był podsumowaniem tegorocznego sezonu żeglarskiego, choć ten jeszcze się nie zakończył…

 

- Końcem września odbędzie się ostatnie w tym roku szkolenie żeglarskie na Jeziorze Solińskim zakończone egzaminem państwowym na patent "Żeglarza Jachtowego", czyli na takie prawo jazdy na żaglówki – mówi Agnieszka Kowaliw ze Stowarzyszenia Róża Wiatrów.

 

- Nadal trwa renowacja pomieszczeń przystani wodnej. Jeszcze w tym roku zostanie odmalowana pozostała część elewacji budynku. Wszyscy chętni mogą dołożyć swoją cegiełkę w odnowienie tego jakże kultowego miejsca, poprzez wpłaty na portalu pomagam.pl pod adresem: https://pomagam.pl/htb09md5/. Wszystkie zdobyte środki zostaną w całości przeznaczone na zakup potrzebnych do przeprowadzenia remontu materiałów. Całość prac wykonują zupełnie za darmo wolontariusze stowarzyszenia. Tylko dlatego udało nam się do tej pory zrobić tak wiele, za tak niewiele – podsumowuje A. Kowaliw.

 

2. Piknik Żeglarski (4).jpeg

 

Partnerami pikniku byli: Fundacja PZU, Podkarpackie, DJ Jordan Tomasz Mazur, Buda zajęcia pozalekcyjne, Cukiernia Szanter, Dmuchańce Przemyśl.

 

Piknik.jpeg

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: Stowarzyszenie Róża Wiatrów

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 09-09-2019 09:42
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 09-09-2019 09:47