11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyślanie po raz ósmy wyganiali raka [ZDJĘCIA]

W sobotnie przedpołudnie (7 września br.) około 100 osób, biegaczy i kolarzy amatorów, stanęło na starcie VIII edycji akcji pod hasłem „Wyganiamy raka”. To impreza, która już na stałe zagościła kalendarzu ważnych wydarzeń w nadsańskim mieście.

 

wyganiamy_fot_A_Czereba (1).jpeg

 

Głównym organizatorem wydarzenia jest podkarpacki oddział Polskiego Komitetu Zwalczania Raka, którego prezesem jest doktor Jan Hołówka. Od ośmiu lat akcja dedykowana jest osobom, które toczą walkę z chorobami nowotworowymi. Organizatorzy co roku podkreślają, że „rak to nie wyrok” i niestrudzenie przypominają jak bardzo ważna jest profilaktyka.

 

wyganiamy_fot_A_Czereba (2).jpeg

 

W tym roku na starcie stanęło kilkudziesięciu biegaczy, wśród których przeważała młodzież szkolna oraz tyluż samo rowerzystów-amatorów, wśród których były całe rodziny. Dla amatorów biegania trasa liczyła blisko 4 kilometry, natomiast dla pasjonatów dwóch kółek była znacznie dłuższa, bo wynosiła około 8 km. Start imprezy nastąpił sprzed wejścia głównego do Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio, meta – na popularnych Werkach koło cerkwi w dzielnicy Wilcze.

 

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 07-09-2019 15:42
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 07-09-2019 15:53