14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rowerowa Stolica Polski. Przemyśl w pierwszej dziesiątce rywalizacji.

W szóstym dniu Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski na czele stawki są Nowa Sól, Gorzów Wielkopolski i Leszno. Przemyślanie radzą sobie nieźle, nasze miasto jest na 8 miejscu w stawce 23 miast, ale z pewnością może być lepiej!

Być może nie wszyscy przemyślanie, którzy lubią spędzać aktywnie swój wolny czas na rowerze, słyszeli o tej zabawie, dla tego po raz kolejny przypominamy, jak do niej dołączyć i pomóc swojemu miastu w zdobyciu miana Rowerowej Stolicy Polski. Tych którzy są zarejestrowani w rywalizacji i zdobywają punkty na konto Przemyśla na razie nie jest wielu, ale bardzo dzielnie sobie radzą, jak zwykle aktywne jest stowarzyszenie Przemyska Grupa Rowerowa.

na www.jpeg

O co rywalizujemy?

Impreza potrwa przez cały wrzesień, ale już dzisiaj zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji i korzystania z przygotowanych funkcjonalności. Dzieci, seniorzy, całe rodziny mogą przez wakacje przygotowywać się do rowerowej rywalizacji, by przez cały wrzesień wsiadając na rower i włączając aplikację zdobywać punkty dla swojego miasta. Zwycięskie miasto otrzyma zaszczytny tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Każde ma szansę, bo ilość przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców. Puchar trafi do najaktywniejszych, a nie największych! Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach, wystarczy wyszukać te istniejące i się do nich zapisać lub zaproponować własną i zachęcić swoich znajomych, współpracowników lub rodzinę do wspólnej rywalizacji.Śledzimy rankingi, tworzymy grupy z przyjaciółmi, znajomymi z pracy i motywujemy się do wspólnej zabawy. W ramach aplikacji możemy śledzić swoje treningi – przebyty dystans, czas, spalone kalorie, trasy, a zadowalające efekty publikować na portalach społecznościowych. Każdego dnia można zbierać kilometry jadąc do pracy lub szkoły. Zachęcamy także do organizowania grupowych przejazdów do atrakcyjnych miejsc w okolicy.

FB_wydarzenie_Obszar roboczy 1.jpeg

Nagrody dla najbardziej aktywnych 

Podejmowanie wyzwań wciąga, a w aplikacji daje również wymierne korzyści. Za ich realizację użytkownicy otrzymają dodatkowe punkty, które wymienią na zniżki i nagrody u partnerów akcji. Ponadto, w aplikacji postawisz sobie swoje własne cele, a za ich realizację otrzymasz odznaczenia, którymi pochwalisz się znajomym. Trzy rowerzystki i trzech rowerzystów, którzy w skali kraju nakręcą we wrześniu najwięcej kilometrów, otrzymają rowery miejskie. 

Co więcej, pod ręką aktualna prognoza pogody – dzięki niej może się okazać, że dzisiaj jest idealna pora na rower.

Jak wziąć udział w rywalizacji? 

Zasady zabawy są proste. Pobieramy aplikację mobilną, wybieramy miasto, dla którego będziemy kręcić kilometry i korzystamy z przygotowanych opcji. Aby dołączyć do rywalizacji trzeba pobrać aplikację „Rowerowa Stolica Polski” z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Wystarczy ją ściągnąć, zainstalować i uruchomić. W formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy, dla jakiego miasta będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy.

Kilometry kręcić będą: Bydgoszcz, Biała Podlaska, Białystok, Chełm, Chorzów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Olsztyn, Przemyśl, Suwałki, Świętochłowice, Włocławek.

logo-02.png

Rowerowa Stolica Polski w liczbach

10000 – aktualna liczba użytkowników, którzy włączyli się do akcji

21 – liczba miast, w których odbędzie się rywalizacja

30 – tyle dni potrwa rywalizacja (1-30 września)

Co ważne, rywalizacja nie ma granic, co oznacza, że zbierać kilometry dla swojego miasta można jeżdżąc na rowerze gdziekolwiek na świecie. 

Rywalizacja jest organizowana przez Bydgoszcz, rusza po raz pierwszy, ale już wiemy, że nie ostatni! Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięskiego miasta.

instrukcja.jpeg

publikacja: Agata Czereba, Witold Wołczyk

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 06-09-2019 15:35
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 06-09-2019 15:39