5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ruszyły zapisy do nowej edycji akcji Masz Głos!

Fundacja im. Stefana Batorego rusza z nową edycją akcji Masz Głos! Do końca września można zgłaszać się do niej przez formularz rejestracyjny. Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny i otwarty dla osób oraz organizacji z całej Polski. Zapraszamy do akcji zaangażowanych lokalnie – zarówno tych, którzy będą stawiać pierwsze korki, jak i bardziej doświadczonych – organizacje, grupy nieformalne, rady młodzieżowe, rady seniorów, rady osiedla, szkoły, biblioteki, ośrodki kultury.

 

 

Zapraszamy nowych, chętnych działać w Masz Głos i dotychczasowych uczestników!

 

Masz głos.jpeg

 

W edycji 2019/2020 został stworzony specjalny katalog przykładowych pomysłów na lokalne działanie, którymi można zainspirować się lub zaproponować własny pomysł. Koordynatorzy akcji pomogą w ułożeniu planu, nawiązaniu współpracy z pozostałymi mieszkankami, mieszkańcami, z samorządem, a przede wszystkim będą wspierać we wdrażaniu pomysłu w życie.

 

Jak działać lokalnie i na czym polega akcja mówimy na szkoleniach wojewódzkich, które przez cały wrzesień odbywają się we wszystkich województwach w Polsce.

 

  • 11 września 2019 - Szkolenie w Rzeszowie
  • 14 września 2019 - Szkolenie w Przemyślu
  • 20 września 2019 - Szkolenie w Lublinie

 

*Szczegółowy harmonogram i formularze rejestracyjne opublikowane są na stronie szkolenia wojewódzkie.

 

 

logo.png

 

Organizatorzy akcji przygotowali również materiały informacyjne i edukacyjne, związane z aktywnością lokalną i samorządem, które zawierają aktualne i przystępnie opracowane treści. Materiały można bezpłatnie pobierać ze strony biblioteka.

 

Kilka słów od Fundacji im. Stefana Batorego - organizatora akcji Masz Głos!:

► Dla zainteresowanych interaktywnym zdobywaniem wiedzy mamy webinaria. Najbliższe już 10 września – zapraszamy do zgłaszania się. W każdym kolejnym miesiącu będziemy proponować następne webinaria, odpowiadające na potrzeby tematyczne uczestników Masz Głos. Koordynatorzy akcji to eksperci tematów związanych z aktywnością lokalną, samorządem, prawem i z doświadczeniem trenerskim, więc ich webinaria zawsze maja praktyczny wymiar. Zastaw wszystkich webinariów jest tutaj.

 

► Akcja Masz Głos jest ogólnopolska – działamy regionalnie, bo w każdym województwie jest koordynator/-ka, który/a może być w bezpośrednim kontakcie z uczestnikiem. Możliwe są wizyty studyjne, udział koordynatorki lub koordynatora w spotkaniach grupy mieszkańców z władzą i oczywiście wsparcie on-line (m.in. grupy Masz Głos na Facebooku, mail, What’s up, Messenger). Zobacz szczegółowy harmonogram akcji. Pierwszy bezpośredni kontakt z koordynatorem następuje do zarejestrowaniu się do akcji.

 

logo.png

 

Jeśli znasz kogoś, kto może być zainteresowany udziałem w akcji pobierz i przekaż mu ulotkę. Możesz też pobrać plakat o akcji i zawiesić w dobrze widocznym miejscu – Masz Głos jest skuteczny lokalnie!

 

 ok_plakat_a2-1-640x905.jpeg

 

 

Opracowała: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-09-2019 10:19
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 04-09-2019 10:27