13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Początek roku w przemyskich szkołach

Blisko 10, 5 tysiąca uczniów w Przemyślu rozpoczęło nowy rok szkolny 2019/2020. 2 września pierwszy dzwonek zabrzmiał w 30 placówkach oświatowych prowadzonych przez samorząd, ale szczególny był dla dwóch szkół, które nie są nadzorowane przez miasto. Prezydent Miasta Wojciech Bakun wziął udział w inauguracji roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych, która w tym roku obchodzi jubileusz 65-lecia powstania. Pierwszy rok nauki rozpoczęła natomiast niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego i to w niej również Prezydent składał uczniom życzenia owocnych wyników w nauce.

W placówkach oświatowych nadzorowanych przez przemyski samorząd rok szkolny 2019/2020 rozpoczęło naukę: 4085 uczniów szkół podstawowych, 4358 uczniów szkół ponadpodstawowych , 443 podopiecznych ośrodków specjalnych, 351 uczniów szkół policealnych oraz 1291 przedszkolaków.

Szkołą Mistrzostwa Sportowego powstała w ciągu kilku miesięcy w zaadaptowanym na potrzeby edukacji budynku przy ul. Tarniowej. To inicjatywa przemyskiego przedsiębiorcy Macieja Makarowskiego, który jest więc dla placówki organem założycielskim. Szkoła proponuje blisko 60 uczniom nowoczesną bazę treningową z boiskiem typu Orlik, halą sportową oraz halą łukową ze sztuczną murawą. Dyrektorem SMSa jest Grzegorz Kozioł. Zajęcia sportowe są ukierunkowane na piłkę nożną.

sms_1.jpeg

- Budowanie projektu szkoły podstawowej jest zadaniem bardzo trudnym i wymagającym dużego zaangażowania. Tak więc wielkie ukłony dla właścicieli i wszystkich osób stojących za tym projektem. W niecałe pół roku udało się stworzyć szkołę od zera i przeprowadzić tak bogaty nabór, nie mówiąc o pozyskaniu kadry nauczycielskiej - zaznaczył Prezydent Wojciech Bakun zwracając się do kadry nauczycielskiej i uczniów przemyskiego SMSa.

 

 

W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych, jak przystało na placówkę o tym profilu nie zabrakło podczas rozpoczęcia roku muzyki. Nie przez przypadek także pasowania na ucznia klasy pierwszej Dyrektor Dariusz Baszak dokonywał smyczkiem. Ten rok będzie wyjątkowy dla uczniów i kadry nauczycielskie ze względu na wspomniany Jubileusz 65-lecia, który hucznie będzie obchodzony w październiku.

IMG_1517.jpeg

 

 

Tekst: Witold Wołczyk

Zdjęcia: Łukasz Magdziak, Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 03-09-2019 13:07
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 03-09-2019 13:09