17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ultramaratończycy kończą swoje zmagania.

Odbyło się już (28 sierpnia) uroczyste zakończenie Maratonu Rowerowego Dookoła Polski Góry, chociaż część zawodników startujących w tym wymagającym wyścigu wciąż jest na trasie. Wszyscy kolarze, którzy zmieścili się w limicie 96 godzin mają zapewnione prawo startu w głównym wyścigu dookoła Polski zaplanowanym na rok 2021. Po upływie wspomnianego limitu czasu zawodnicy, którzy dotarli już do mety spotkali się na przemyskim Rynku, aby odebrać z rąk Prezydenta Wojcecha Bakuna zasłużone medale.

Wciąż zmęczona (kilku zawodników dotarło do Przemyśla tuż przed dekoracją), ale szczęśliwa grupa około 20 kolarzy startujących na morderczym dystansie 1146 km ze Świeradowa Zdroju do Przemyśla spotkała się z organizatorami oraz Prezydentem Miasta Wojciechem Bakunem na krótkim podsumowaniu ultramaratonu. Co ciekawe Daniel Śmieja przygotowujący wyścig, sam w nim startował uzyskując imponujący czas 69h 53m. Przypomnijmy, że zdobywcy I miejsca Przemysławowi Szlagorowi udało się to w niecałe 48 godzin.

Z kolarzami - ultramaratończykami spotkamy się zapewne ponownie w przyszłym roku kiedy Przemyśl będzie miejscem startu innego wyścigu w tym cyklu MRDP Wschód. Do zobaczenia!

ultra_9.jpeg

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 28-08-2019 15:59