29 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ze Świeradowa do Przemyśla w mniej niż 48 godzin na rowerze

Jak się okazuje wystarczy mniej niż 96 godzin, aby pokonać tę trudną trasę na rowerze! Pierwszy zawodnik - MRDP Góry - Przemysław Szlagor - dotarł ze Świeradowa do Przemyśla w niecałe 48 godzin. To na przemyskim Rynku znajduje się meta jednej z imprez sportowych będących przygotowaniami do Maratonu Rowerowego Dookoła Polski 2021. Zapraszamy na uroczyste zakończenie Maratonu, wręczenie wyróżnień dla zwycięzców i medali dla startujących  w środę (28 sierpnia) o godzinie 13.00.

Do południa 27 sierpnia, ultramaratończyków na przemyskiej mecie było więcej: Radosław Gołębiewski przyjechał w poniedziałek o 19:18 zajmując 2 miejsce w kategorii Total Extreme (czas: 55h 18m), krótko przed 2 w nocy dotarł brązowy medalista w tej kategorii Adam Szczygieł (czas: 61h 52m), wkrótce po nim dojechał Krzysztof Naskręt zajmując 4 miejsce oraz Rafał Jędrusik plasując się na 5 miejscu.

Szlagor_3.jpeg

maratonczyk_0571.jpeg

A_Szcygieł.jpeg

K_Naskręt.jpeg

R_jędrusik.jpeg

Uczestnicy MRDP Góry 2019 wystartowali w sobotnie południe 24 sierpnia ze Świeradowa Zdroju i pokonują trasę około 1146 km do Przemyśla. Regulamin zawodów przewiduje, że zawodnicy, którzy pokonają ten dystans w 96 godzin (4 dni) automatycznie uzyskają kwalifikację do MRDP 2021, nieprzekraczalnym limitem czasu pozwalającym na ukończenie maratonu jest 120 godzin (5 dni). Suma przewyższeń, która czeka ich po drodze wynosi ok. 14 600 m. Celem imprezy jest więc nie tylko popularyzacja długodystansowego kolarstwa szosowego, turystyki rowerowej, czy poznanie najpiękniejszych zakątków Polski, ale przede wszystkim sprawdzenie granic własnej wytrzymałości fizycznej i odporności psychicznej.

Na uczestników tej niezwykłej imprezy rowerowej czekamy więc w przemyskim Rynku, gdzie będzie zlokalizowana meta wyścigu, w środę 28 sierpnia. O godzinie 12.00 w tym dniu upłynie limit 96 godzin, zamknięcie mety nastąpi o tej samej godzinie dzień później.

Co ciekawe maraton ma charakter NON-STOP, czyli uczestnicy sami wybierają czas, miejsce i długość odpoczynków, o czym informują organizatora. Zawodnicy startują w dwóch kategoriach - TOTAL EXTREME i EXTREME - różniących się możliwością korzystania z punktów logistycznych.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Czyste Powietrze

tekst: Witold Wołczyk

zdjęcia: Witold Wołczyk, Grzegorz Karnas, MRDP Maraton Rowerowy Dookoła Polski

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 27-08-2019 11:45
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 27-08-2019 11:48