20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zakończył się 8. Festiwal Partnerstwa we Lwowie

Ubiegły weekend obfitował w szereg atrakcji. W Przemyślu bawiliśmy się na Święcie Miodu, Pikniku Organizacji Pozarządowych i Wincentiadzie, a w tym samy czasie nasi wschodni sąsiedzi celebrowali nie tylko 28. rocznicę odzyskania przez Ukrainę niepodległości. Coroczny Festiwal Partnerstwa we Lwowie miał w tym roku szczególną oprawę. Sierpniowa impreza już od długiego czasu zajmuje jedno z czołowych miejsc na liście najważniejszych wydarzeń lata w oddalonym od nas o niespełna 80 kilometrów mieście.

 

fot_G_Karnas_26037.jpeg

 

W sobotę, 24 sierpnia br., na placu przy miejscowym ratuszu, doszło do symbolicznej chwili. Na maszcie przy magistracie, otoczona dźwiękami hymnu Unii Europejskiej, czyli „Ody do Radości”, zawisła Flaga Honorowa Rady Europy. Jest ona drugim w kolejności, po odznace Rady Europy, wyróżnieniem w ramach Prix de l’Europe. Miasto Lwów otrzymało ją za wkład wniesiony w rozwój zagranicznych kontaktów partnerskich oraz za promowanie wartości europejskich. Idealnym uzupełnieniem podniosłych chwil okazał się odbywający się w tym samym czasie w sercu Lwowa doroczny Festiwal Partnerstwa. W wydarzeniu obok lwowian i wypoczywających w mieście turystów, udział wzięli także przedstawiciele miast partnerskich oraz zaprzyjaźnionych z Lwowem regionów.

 

fot_G_Karnas_26067.jpeg

 

Podczas imprezy swoje stoiska promocyjne prezentowały m.in.: gruzińskie Tbilisi, a także: Kraków, Wrocław, Rzeszów, Lublin i Przemyśl. Lwowianie chętnie odwiedzali przemyskie stoisko, przy którym mogli nie tylko zaopatrzyć się w różnego rodzaju materiały promocyjne i informacyjne. Reprezentujący nadsański gród pracownicy Urzędu Miejskiego w Przemyślu wszystkim zainteresowanym (a naprawdę ich nie brakowało…) opowiadali o urokach Przemyśla i niespodziankach, jakie czekają na odwiedzających go turystów. Wśród licznych gości, zainteresowanych przemyską ofertą, znalazł się również Mer Lwowa Andrij Sadowyj, który także został zaproszony do odkrywania naszego pięknego miasta.

 

 

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: Grzegorz Karnas

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 27-08-2019 11:21
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 27-08-2019 13:15