9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mamuśki z Przemyśla Mistrzyniami Polski [fotorelacja]

Dwa dni (24-25 sierpnia) trwały zmagania „Mamusiek” z całego kraju w Mistrzostwa Polski w piłce nożnej. 12 drużyn pań na stadionie Juwenia przy ul. Dworskiego walczyło z wdziękiem, ale i także ogromnym zaangażowaniem o ten zaszczytny tytuł, który przypadł gospodyniom KS Mamuśki z Orlika! Panie poszły zresztą o krok dalej w swojej rywalizacji i zmierzyły się także w klku innych konkurencjach: mölkky, przeciąganiu liny, piłce na trampolinie, kręglach, taśmie animacyjnej, curlingu z piłką i oczywiście w rzucie torebką na odległość.

W prezentacji drużyn i rozpoczęciu rozgrywek uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Marek Rząsa, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Bogusław Świeży, a przede wszystkim sporo kibiców, także tych najmłodszych dopingujących swoje mamy. Finałowy mecz Mamusiek z Przemyśla z Mamatorkami z Haczowa dostarczył wielu emocji i rozstrzygnęły go dopiero rzuty karne.

 

 

Chwilę po tym utworzona z zawodniczek wszystkich drużyn (po jednej z każdej) reprezentacja Polski Mamusiek zmierzyła się z samorządowcami z Przemyśla. Na boisku i poza nim działy się niespotykane rzeczy, łącznie z porwaniem bramkarza męskiej reprezentacji i wymianą piłki na nieco większą podczas strzelania karnych przez panów, ale mecz był przede wszystkim świetną zabawą, stąd nie dziwi zapowiedź, że prawdopodobnie Przemyśl i Rymanów wspólnie zorganizują pierwsze Mistrzostwa Europy Mamusiek.

 

 

Zabawie przyświecał także szczytny cel. W trakcie Mistrzostw „Przemyskie Serca” zbierały fundusze na leczenie na leczenie Dajany Klatki, która urodziła się z porażeniem czterokończynowym mózgowym.

mamuśki_67.jpeg

Tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 26-08-2019 14:38