26 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy na Dzień Otwarty w Klubie Młodego Programisty!

Niebawem ruszają nowe cykle warsztatów w naszych Klubach Młodego Programisty (KMP). To nie wszystko. Już 2 września rozpoczynamy serię Dni Otwartych. Przyjdź i przekonaj się, że programowanie to frajda.

 

Chcesz zobaczyć jak wyglądają zajęcia w naszych Klubach? Może akurat szukasz pomysłu na dodatkowe zajęcia dla swojej pociechy? Przyjdźcie razem na Dzień Otwarty w Klubie Młodego Programisty! Roboty, tablety, maty do programowania, a do tego słodki poczęstunek - takie rzeczy tylko w u nas!

 

 

Dni otwarte

Nasze Kluby działają w 16 miastach (w tym również w Przemyślu!) i w każdym z nich zorganizujemy Dzień Otwarty.

Spotkania będą świetną okazją do porozmawiania z naszymi trenerami, poznania programu zajęć, a przede wszystkim do przekonania się, że programowanie jest dla każdego – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Podobnie jak na zajęcia, także na Dni Otwarte, zapraszamy całe rodziny – nie tylko dzieci, ale i rodziców – dodaje szef MC.

 

Co dla Was zaprogramowaliśmy? Będą to m.in.: kodowanie na macie, zajęcia z robotami dla najmłodszych, wieża z kubeczków i kubeczkowe sudoku, ozoboty i kodowanie trasy, ozoboty i puzzle, czy dyktando graficzne.

 

Aktywności przygotowaliśmy tak, abyście mogli dołączyć w dowolnym momencie. Co 25 minut będziemy startować z inną zabawą dla Waszych dzieci. Aby wziąć w nich udział wystarczy po prostu przyjść – nie ma zapisów. Jednak kto pierwszy, ten lepszy - w każdej aktywności będzie mogło wziąć udział maksymalnie 30 osób.

 

Brzmi dobrze? A to nie wszystko! Przygotowaliśmy też słodkości… z motywami robotów! To będzie prawdziwe święto programowania!

 

Dni Otwarte Młodego Programisty.png

 

Zapisz w kalendarzu

Kiedy i gdzie będziemy na Was czekać…?

 

  • 9 września (poniedziałek) – Klub Młodego Programisty w Przemyślu
  • start – godz. 16.00, zakończenie – godz. 19.00
  • adres:  Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego, ul. Grodzka 8

 

 Już dziś zapiszcie sobie tę datę w kalendarzu i nie zapomnijcie!

 

KMP.jpeg

 

Wstąp do naszego Klubu

Kluby Młodego Programisty (KMP), czyli punkty warsztatowe z bezpłatną nauką programowania, działają od jesieni ubiegłego roku. Otworzyliśmy je w 16 miastach średniej wielkości – po jednym w każdym województwie.

Do tej pory z naszych zajęć skorzystało już ponad 20 tysięcy uczestników, a to początek. Dopiero się rozpędzamy!

 

Zobacz film o KMP:

 

Nasze zajęcia to nie tylko nauka połączona ze świetną zabawą. To przede wszystkim dowód na to, że aby zacząć przygodę z programowaniem nie musimy inwestować w drogi sprzęt komputerowy, czy informatyczne kursy – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Pokazujemy dzieciakom i ich rodzicom, bo w naszych zajęciach mogą brać udział także i oni, że warto zacząć tę przygodę – dodaje szef MC.

 

Co tydzień, o tej samej godzinie, pod okiem profesjonalnych trenerów dzieci – wraz z rodzicami – poznają korzyści płynące z nauki programowania. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a każdy cykl to 10 godzinnych spotkań, prowadzonych na czterech poziomach trudności. Zajęcia dopasowane są do wieku uczestników. Mamy dwie grupy wiekowe: dzieci z klas 1-3 i z klas 4-6.

 

Kluby Młodego Programisty działają w Nysie, Siedlcach, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Jaworznie (do kwietnia 2019 r. Żorach), Ostrowcu Świętokrzyskim, Ełku, Gnieźnie i Stargardzie.

 

Już niebawem, na stronie https://klubmlodegoprogramisty.pl/ ruszy rejestracja na jesienną edycję zajęć.

 

Więcej o naszych Klubach i Dniach Otwartych dowiecie się na Facebooku https://www.facebook.com/KlubMlodegoProgramistyPl/ oraz na stronie www.koduj.gov.pl.


Kluby Młodego Programisty to element projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.

 

KMP.jpeg

 

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

opracowanie: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 26-08-2019 12:58
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 26-08-2019 13:00