23 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odważne i przemyślane decyzje władz. Rekrutacja do szkół bez problemów!

Gdy w niemal całej Polsce samorządy, szkoły, rodzice i młodzież zmagają się z ogromnym – wręcz rozpaczliwym – problemem braku miejsc w szkołach średnich, w nadsańskim mieście dzięki rozważnej i doskonale rozplanowanej rekrutacji, a także podwojeniu ilości oddziałów, miejsce w wymarzonej szkole znajdą nie tylko przemyscy absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów. Miasto oraz przemyskie placówki oświatowe zapewniły miejsca również dla młodzieży spoza Przemyśla.

 

- Bardzo się cieszę że udało nam się przeprowadzić tegoroczną rekrutację uczniów do szkół ponadpodstawowych bez absolutnie żadnych zakłóceń. W naszych placówkach oświatowych miejsce dla siebie znalazła młodzież zarówno z Przemyśla jak i z powiatu. Również w Przemyślu swoją edukację będą kontynuować absolwenci ze szkół w Dynowie i Birczy, w których to miejscowościach zdecydowano o nie tworzeniu nowych klas w szkołach ponadpodstawowych – powiedział Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

 

Uczniowie spoza Przemyśla to dodatkowy koszt dla miasta, ale jak zapewnia Prezydent dobro dzieci i spokój ich rodziców jest sprawą nadrzędną. Należy również nadmienić, że uczniowie spoza Przemyśla to także wiele korzyści dla miasta i lokalnych przedsiębiorców. To dobra informacja także dla przemyskich burs szkolnych, które od września wypełnią się po brzegi.

 

- Jesteśmy otwarci i bardzo cieszymy się, że młodzież chce uczyć się w naszych szkołach. Wspólnie z Wydziałem Edukacji i Sportu UM w Przemyślu, dla młodzieży, która w tym roku ukończyła gimnazjum przygotowaliśmy w sumie 1044 miejsca w aż 33 oddziałach. Na tę chwilę przyjętych zostało 1014 osób – czyli dysponujemy jeszcze 30 wolnym miejscami. Natomiast na absolwentów szkół podstawowych czekało u nas 975 miejsc, z których 43 jest jeszcze wolne – dodaje Wojciech Bakun.

 

book-4126483_960_720.jpeg

 

Prezydent Miasta stawia na zawody!

Kierunki techniczne, edukacja zawodowa to nurt, na który stawiamy w Przemyślu. Powszechnie wiadomo, że brakuje nam specjalistów w wielu zawodach, a kierunki inżynierskie przeżywają właśnie swoisty renesans. W szkołach ponadpodstawowych w nadsańskim mieście,  każdy znajdzie coś dla siebie. Chcesz zostać technikiem urządzeń i systemów energetyki odnawialnej? Cukiernikiem? Technikiem reklamy? A może wiążesz swoją przyszłość z zawodem lekarza, informatyka czy stolarza?

 

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty przemyskich szkół!

 

girl-3718537_960_720.jpeg

 

Tekst: Agata Czereba

Zdjęcia: pixabay.com

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 20-08-2019 15:09