12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wielkie żużlowe święto w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Na minitorze żużlowym, zlokalizowanym przy alei Żołnierzy Wyklętych (vis-a-vis zakładów Sanwil) w Przemyślu odbyła się druga edycja jedynych w swoim rodzaju zawodów pod nazwą Speedway Pit-Bike.

 

Zawody honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, który jest zagorzałym kibicem tej dyscypliny sportu.

Żużel cieszy się w Przemyślu coraz większą popularnością. Nie tylko wśród widzów, ale także zawodników, którzy coraz chętniej przyjeżdżają do naszego miasta z najdalszych zakątków Polski, by wspomnieć o Lesznie czy Bydgoszczy. A fakt, że po pierwszych tego typu zawodach młodzi chłopcy sami zaczęli się zapisywać do naszego klubu, świadczy o tym, iż w nadsańskim mieście czują się świetnie – powiedział pomysłodawca i twórca minitoru żużlowego, założyciel klubu żużlowego Spartan Przemyśl Maciej Gilowski.

 

DSCF0353.jpeg

 

W zawodach Speedway Pit-Bike wystartowało około 40 zawodników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. W najmłodszej grupie – kadetów do 10 lat zmierzyło się dwóch zawodników – Patryk Duda oraz Szymon Kicman, na co dzień trenujący na przemyskim minitorze. W grupie juniorów najlepszy okazał się zawodnik Spartana Maciej Gudyka, który w finale pokonał drugiego „spartanina” Arkadiusza Kordka oraz Jana Kaczmarzyka. W kategorii junior pro zwyciężył Arkadiusz Bańbor. Wreszcie w klasie seniorów zwyciężył Mateusz Wisz przed Jakubem Merchelem oraz Piotrem Młynarczykiem.

 

DSCF0377.jpeg

 

Ogromnie cieszymy się, że po intensywnych opadach, które nawiedziły nasz region dzień wcześniej, udało się przeprowadzić zawody. Nikt nie dawał szans, że uda się nam je objechać. Wielkie poświęcenie kilku osób, które do późnych godzin nocnych walczyły z aurą i wodą na torze sprawiło, że zawody mogły dojść do skutku. Mam nadzieję, że impreza ta na stałe wpisze się w kalendarz najważniejszych wydarzeń na naszym minitorze żużlowym – podsumował M. Gilowski.

 

 

Publikacja: Agata Czereba

Zdjęcia: Grzegorz Karnas

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 17-08-2019 10:49