18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyślanie wicemistrzami Polski w Showdownie

Pewnie niewielu z nas do tej pory słyszało o dyscyplinie sportowej wymyślonej ponad pół wieku temu, mającej aspiracje do bycia dyscypliną paraolimpijską, a do tego mającej wielki potencjał integrujący osoby niepełnosprawne i pełnosprawne. To Showdown, przez niektórych mylnie nazywany tenisem stołowym dla niewidomych. Na początku sierpnia  (1 - 4) w Ustce odbyły się po raz czwarty Drużynowe Mistrzostwa Polski w Showdown, a wicemistrzem została drużyna z naszego miasta.

showdown_3.jpeg

W dniach 01-04.08.2019 w Ustce po raz czwarty odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Showdown. W turnieju wzięło udział 9 zespołów klubowych oraz poza klasyfikacją drużyna „reszty świata”. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym. Najlepsza okazała się ekipa z Wrocławia, która wygrała wszystkie swoje mecze i tym samym obroniła tytuł z roku ubiegłego potwierdzając supremację zawodników z UKS Sprint. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Przemyśla, a na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna z Bydgoszczy.
Sędziami zawodów byli: Szymon Borkowski z Bydgoszczy (sędzia główny), Aneta Parobczak z Olsztyna, Maciej Graf z Wrocławia oraz Sebastian Michailidis z Lublina, wspierani przez trenera kadry Polski Łukasza Skąpskiego z Bydgoszczy. Koordynatorem imprezy był Mirosław Mirynowski, a organizatorem tradycyjnie Stowarzyszenie „Cross”.

showdown_1.jpeg

Oto klasyfikacja DMP w Showdown 2019:
1. UKS SPRINT Wrocław
2. PODKARPACIE Przemyśl 1
3. KSN ŁUCZNICZKA Bydgoszcz
4. OKS WIM Olsztyn 1
5. IKAR Lublin
6. PODKARPACIE Przemyśl 2
7. OKS WIM Olsztyn 2
8. DoSAN Wałbrzych
9. IKS ZRYW Słupsk

showdown_2.jpeg

showdown_4.jpeg

Info i foto: Mirosław Mirynowski

publikacja: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 12-08-2019 09:31
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 12-08-2019 09:32